Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4010 zł we wtorek 11 sierpnia
Kurs euro do złotego

Podczas dzisiejszej sesji polski złoty traci do głównych walut. Nasza krajowa waluta osłabia się we wtorek o poranku do euro, dolara, funta i franka. Przecena złotówki wynosi 0,2 – 0,25%. Co przyniesie dzisiejsza sesja? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w kluczowej strefie

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale W1, kurs euro do złotego dotarł w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, gdzie pojawili się kupujący. Niemniej w ostatnich dniach nie widać większego zaangażowani popytu, kurs konsoliduje.

Pomimo, że notowania znajdują się na wysokości ważnego wsparcia, na razie nie widać większej reakcji popytu. W przypadku jeśli dojdzie do wybicia dołem, EUR/PLN moze przyspieszyć spadki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro w odwrocie, złoto w korekcie, EUR/USD po 1,1740

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach, zarówno eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3950 PLN za euro, 3,7394 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0876 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8981 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,256% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN utrzymuje się w strefie wsparcia

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania utrzymują się od kilku sesji bardzo blisko strefy wsparcia przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też w każdej chwili może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Niemniej z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia dołem, w przypadku zejścia poniżej, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here