Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,3990 zł we wtorek 18 sierpnia
Kurs euro do złotego

Wczorajsza sesja nie przyniosła większej zmienności na parach z polskim złotym. Podobny sentyment utrzymywał się również cały ubiegły tydzień, gdzie ruchy na parach z PLN były ograniczone. Dziś o poranku euro zyskuje nieznacznie do złotego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) pozostaje w strefie popytowej

Jeśli spojrzymy na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, kurs euro do złotego utrzymuje się od kilkunastu sesji w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł. Przy pierwszym teście pojawili się tutaj kupujący, jednak nie wystarczyło to abyśmy zobaczyli większe odreagowanie. Brak odpowiedzi popytu zwiększa ryzyko wybicia dołem. W przypadku takiego scenariusza, wybicie zaznaczonej na poniższym wykresie zielonej strefy, może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Metale szlachetne mocno w górę, cena złota wróci powyżej 2000$?

 – Zgodnie z informacjami podanymi przez CTFC rynek pozostaje spozycjonowany na krótko na dolarze, co podtrzymuje okolice 1,18 na EUR/USD. W tym środowisku trudno o większe ruchy na PLN. USDPLN oscyluje blisko wsparcia na 3,70 PLN – komentował wczoraj po południu Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN utrzymuje się w strefie

Jeśli chodzi natomiast o sytuację techniczną na interwale D1, notowania cały ubiegły tydzień utrzymywały się w strefie wsparcia przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też w każdej chwili może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Niemniej z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia dołem, w przypadku takiego scenariusza – przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here