Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,3962 zł w piątek 14 sierpnia
Kurs euro do złotego

Podczas piątkowej sesji polski złoty porusza się bez wyraźnego kierunku w stosunku do euro, dolara i franka, traci jednak nieznacznie w ujęciu z funtem brytyjskim. Co przyniesie druga część sesji? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) z szansą na wybicie wsparcia?

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale W1, kurs euro do złotego utrzymuje się od kilkunastu sesji w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł. Przy pierwszej reakcji pojawili się tutaj kupujący, jednak nie wystarczyło to abyśmy zobaczyli większe odreagowanie. Brak odpowiedzi popytu zwiększa ryzyko wybicia dołem. W przypadku takiego scenariusza, wybicie zaznaczonej na poniższym wykresie zielonej strefy, może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie zarówno PLN jak i eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3985 PLN za euro, 4,0861 PLN względem franka szwajcarskiego, 3,7226 PLN wobec dolara oraz 4,8569 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,303% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Jak zareaguje kurs dolara na dane o sprzedaży detalicznej z USA?

Kurs EUR/PLN napiera na wsparcie

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania utrzymują się od kilku sesji w strefie wsparcia przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też w każdej chwili może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Niemniej z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia dołem, w przypadku zejścia poniżej, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here