Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,3950 zł we wtorek 28 lipca
Kurs euro do złotego.

Poniedziałkowa sesja przebiegała pozytywnie dla polskiego złotego, który zdołał powiększyć swoje zyski w ujęciu do franka, euro, dolara i funta. Z kolei we wtorek o poranku obserwujemy nieznaczną korektę wzrostową, PLN znajduje się pod kreską. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego na wysokości ważnego wsparcia

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, kurs euro do złotego wypełnił zakładany od dłuższego czasu scenariusz. Notowania dotarły do szerokiej strefy wsparcia, wynikającej z dolnego ograniczenia układu 1:1 i wcześniejszych reakcji cenowych, miejsce to powinno stanowić podporę dla kupujących. Niemniej żeby mówić o większym odbiciu w górę, należy poczekać na sygnał przynajmniej na interwale dziennym, ponieważ strefa może równie dobrze zostać wybita dołem.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) po 1,1730 USD, kiedy korekta?

 – Strona popytowa na rynku polskiego złotego nadal wykazuje siłę. Notowania indeksu BOSSAPLN wczoraj zwyżkowały o niemal procent, kończąc sesję na poziomie 89,90 pkt. Dzisiaj tak wyraźnego ruchu w górę już nie widzimy, jednak wartość tego agregatu także istotnie nie spada, pozostając tuż poniżej bariery na poziomie 90 pkt.– komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN odbija od 4,39 zł

Patrząc technicznie na wykres dzienny, we wtorek o poranku obserwujemy odbicie od poziomu wsparcia przy 4,39 zł. Jest to miejsce gdzie wcześniej obserwowaliśmy reakcje cenowe, dlatego może dojść do wygenerowania ruchu korekcyjnego. Niemniej tendencja w ostatnim czasie pozostaje spadkowa, dalteog ewentualne wybicie dołem może doprowadzić do przyspieszenia przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here