Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,3945 zł w czwartek 6 sierpnia
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach zmienność na parach z PLN jest zdecydowanie mniejsza niż w ubiegłym tygodniu. Niemniej nasza waluta radzi sobie całkiem nieźle, zyskując do funta, euro, franka czy dolara. W czwartek o poranku kurs CHF/PLN wynosi 4,0740 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) ponownie przy 4,40 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale W1, kurs euro do złotego dotarł w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, gdzie pojawili się kupujący. Niemniej reakcja popytowa okazała się zbyt słaba by doprowadzić do większego odreagowania.

Brak zainteresowania kupujących może wskazywać na ryzyko wybicia dołem. Jednak aby pojawił się sygnał do sprzedaży kurs musiałby znaleźć się poniżej dolnego ograniczenia strefy, która jest dość szeroka.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs funta przed decyzją Banku Anglii, GBP/USD po 1,3130 USD

– Trend spadkowy na USD okazuje się trudny do przełamania, zwłaszcza w obliczu problemów gospodarki USA powiązanych z koronawirusem, jak również oczekiwań długotrwałej stymulacji fiskalnej i monetarnej w tym kraju – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN w strefie wsparcia

Patrząc technicznie na wykres D1, obserwujemy kolejny atak na strefę wsparcia przy 4,39 zł. Strefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też w każdej chwili może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Niemniej na tę chwilę nie widać popytu, a w przypadku gdyby doszło do wybicia dołem, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGrupa Kęty miała 120,96 mln zł zysku netto, 187,36 mln zł EBITDA w II kw.
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0740 zł w czwartek 6 sierpnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here