Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,3930 zł w środę 5 sierpnia
Kurs euro do złotego.

Pomimo, że koniec minionego tygodnia wskazywał na większe odreagowanie na parach z polskim złotym, tak złotówka radzi sobie całkiem dobrze w ostatnich dwóch dniach. Wczoraj PLN umocnił się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) ponownie atakuje wsparcie przy 4,40 zł

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, kurs euro do złotego dotarł w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, gdzie pojawili się kupujący. Niemniej reakcja popytowa jest dość słaba, co może wskazywać na ryzyko wybicia dołem. Jednak aby pojawił się sygnał do sprzedaży kurs musiałby znaleźć się poniżej dolnego ograniczenia strefy, która jest dość szeroka.

InvestCuffs
Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Cena złota powyżej 2000$ za uncję, szaleńczy rajd metali szlachetnych

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi powrót eurodolara nad 1,18 USD, co ponownie wspiera wycenę PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3952 PLN za euro, 3,7188 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0811 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8775 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,254% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN napiera na wsparcie

Patrząc technicznie na wykres D1, widać kolejny atak na strefę wsparcia przy 4,39 zł. Jest to miejsce wynikające z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też w każdej chwili może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Niemniej na razie nie widać popytu, a w przypadku gdyby doszło do wybicia dołem strefy zaznaczonej na zielono, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here