Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,39 zł w poniedziałek 17 sierpnia
Kurs euro do złotego

Początek tygodnia nie przynosi większej zmienności na parach z polskim złotym. Cały ubiegły tydzień ruchy na parach z PLN były ograniczone, a podobny właściwie taki sam sentyment obserwujemy również po weekendzie. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) z szansą na wybicie wsparcia?

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, kurs euro do złotego utrzymuje się od kilkunastu sesji w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł. Przy pierwszym teście pojawili się tutaj kupujący, jednak nie wystarczyło to abyśmy zobaczyli większe odreagowanie. Brak odpowiedzi popytu zwiększa ryzyko wybicia dołem. W przypadku takiego scenariusza, wybicie zaznaczonej na poniższym wykresie zielonej strefy, może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na poziomie eurodolara jak i wyceny PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3983 PLN za euro, 3,7098 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0762 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8523 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,297% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kiedy S&P500 zaatakuje historyczne szczyty?

Kurs EUR/PLN utrzymuje się w strefie

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania cały ubiegły tydzień utrzymywały się w strefie wsparcia przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też w każdej chwili może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Niemniej z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia dołem, w przypadku takiego scenariusza – przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEthereum 2.0. to “znacznie trudniejszy” projekt, niż zakładaliśmy – mówi Vitalik Buterin
Następny artykułKurs liry (USD/TRY) notuje rekordowe poziomy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here