Naga Markets
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,3851 zł we wtorek 25 sierpnia
Kurs euro do złotego

W poniedziałek polski złoty radził sobie całkiem nieźle, umacniając się do franka, euro, dolara i funta. We wtorek o poranku widać z kolei mieszane nastroje, niemniej złotówka zyskuje 0,2% do CHF i tyle samo do USD. Natomiast funt i euro pozostają w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej z polskim złotym? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) pozostaje w strefie przy 4,39 zł

Patrząc wykres EUR/PLN na interwale W1, kurs euro do złotego odbił w ubiegłym tygodniu od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, niemniej ruch nie jest kontynuowany po weekendzie.Co prawda dopóki kurs nie wybije dołem szerokiej zielonej strefy, wciąż możliwe są dalsze wzrostowy, niemniej aktualnie nie widać kontynuacji ruchu, dlatego scenariuszem bazowym jest konsolidacja.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Początek nowego tygodnia nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie eurodolara oraz PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4092 PLN za euro, 3,7374 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0934 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8887 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,314% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przy 1,18 USD, co dalej z EUR/USD?

Kurs EUR/PLN odbija od strefy wsparcia

Jeśli spojrzymy z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, notowania pozostają w lokalnym ruchu bocznym przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, i powinien w dalszym ciągu stanowić wsparcie. Niemniej trzeba pamiętać, że jego zanegowanie może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPowrót do zwiększenia wydobycia ropy. Przygotowania na tropikalne burze
Następny artykułOmega na liście ostrzeżeń amerykańskiego regulatora
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here