Naga MarketsKurs korony norweskiejPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować wyraźne wzrosty na kursie euro do korony norweskiej. Po godzinie 10:00 EUR zyskuje 0,33%, a wczoraj było to aż 0,94%! Tym samym EURNOK znalazł się na najwyższych poziomach w historii.


Kurs EURNOK najwyżej w historii!

Jak pisali wczoraj analitycy TMS Brokers, :”EUR/NOK rośnie w środę 0,8 proc. do 10,1630, co jest najwyższym poziomem w historii. Nie ma konkretnego powodu wyprzedaży przy generalnie spokojnych nastrojach w Europie i stabilnych cenach ropy naftowej. Możemy obserwować przepływy kapitału portfelowego redukującego pozycje w koronie.”

Aby odnaleźć się na wykresie trzeba spojrzeć na interwał miesięczny, tak wysoko kurs znajdował się pod koniec 2008 roku. Powrót w rejony maksimów zajął więc prawie 10 lat. Niemniej tendencja z jaką aktualnie do czynienia nie przypomina tej z 2018 roku, kiedy ruch w gorę był bardzo szybki i dynamiczny jednak jak się okazało – tylko chwilowy. W tej chwili wygląda to na solidny trend, który może w dalszym ciągu obowiązywać.

Wykres EURNOK
EURNOK interwał H4

Patrząc na niższy przedział czasowy, na razie nie ma jakichkolwiek sygnałów do odwrócenia. Aktualnie cena testuje górne ograniczenie kanału wzrostowego co może przełożyć się oczywiście na korektę, niemniej w przypadku tak silnego trendu należy zachować ostrożność. Kluczowym wsparciem jest dolne ograniczenie układu Overbalance.

Wykres EURNOK
EURNOK interwał H4

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara EURUSD i DAX kontynuują wzrostyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here