Naga MarketsW ubiegłym miesiącu kurs euro do jena umacniał się pokonując drogę od wsparcia w pobliżu 124,20 do strefy oporu, gdzie horyzontalny poziom 127,00 zbiega się z przełamaną linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 2016 roku.

Z kolei w marcu bykom udało się już osiągnąć nowe maksima i nadal testują wspomnianą wyżej strefę oporu. Dodatkową przeszkodzą dla wzrostów może być w tym przypadku 10-miesięczna średnia (EMA).

Wykres dzienny EURJPY - 6 marca 2019

Zobacz również: Indeks S&P 500 zatrzymuje się na kluczowym oporze

Po przejściu na wykres dzienny widzimy, że notowania EUR/JPY korygują ostatni ruch wzrostowy. Z punktu widzenia analizy technicznej, istotne znaczenie w powstrzymaniu spadków może mieć poziom 125,87, który znajduje się w zakresie dynamicznego wsparcia tworzonego przez kanał EMA 10/20.

Jeśli wsparcie zostanie utrzymane, możemy oczekiwać, że kupujący będą starali się doprowadzić do kontynuacji trendu. Alternatywnie, zamknięcie dziennej sesji pod strefą konfluencji wsparcia może uwolnić głębszą przecenę. Kluczowe wsparcie horyzontalne znajdziemy wtedy w okolicach 124,22.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Wykres dzienny EURJPY - 6 marca 2019


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here