Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 grudnia 2019Analitycy MUFG i Rabobank są zgodni jeśli chodzi o krótkoterminowe prognozy dla kursu funta brytyjskiego. Twierdzą oni, że w najbliższych miesiącach brytyjska waluta znajdzie się pod presją, przez co kurs EUR/GBP powinien rosnąć. Niemniej w długim terminie, czyli do końca roku powinniśmy zobaczyć odbicie i umocnienie funta względem euro. Specjaliści z Rabobank mówią nawet o poziome 0,8700.

  • Funt powinien tracić w krótkim terminie
  • Do końca roku spodziewane jest jednak odbicie i umocnienie brytyjskiej waluty
  • Kurs euro do funta po 0,87 po końca 2021 roku?

Kurs euro do funta w górę w najbliższych miesiącach

Analitycy MUFG spodziewają się, że funt szterling mógłby ostatecznie skorzystać z silniejszego ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii, jednak dopiero najwcześniej w drugim kwartale 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei w perspektywie krótkoterminowej spodziewają się oni jednak dalszych słabych wyników gospodarki i wprowadzenia przez Bank Anglii (BoE) ujemnych stóp procentowych, co powinno doprowadzić do załamania kursu funta szterlinga i gwałtownego wzrostu kursu euro do funta.

Natomiast ekonomiści z Rabobanku prognozują, że do końca 2021 r. wartość kursu euro do funta wyniesie 0,87. Ich zdaniem funt umocni się do euro w drugiej połowie roku, kiedy dojdzie do oczekiwanego odbicia w gospodarce Wielkiej Brytanii. Podobnie jak analitycy MUFG, także szacują oni, że najbliższe miesiące przyniosą jednak słabość GBP.

Zobacz także: Kurs dolara USD/PLN wraca do spadków? Ile będą kosztowały euro, funt i frank po weekendzie?

Kurs EUR/GBP utrzyma się powyżej poziomu 0,90?

Patrząc technicznie na sytuację na EUR/GBP w krótkim terminie, sytuacja wygląda jednak korzystniej dla strony sprzedającej.

Pomimo, że w ostatnich dniach obserwowaliśmy podbicie w górę, tak sprzedający ponownie przejęli przewagę na wysokości oporu wynikającego z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz mierzenia 50% ostatniej fali spadkowej (okolice 0,9070).

Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak kurs znajduje się poniżej wspomnianego poziomu 0,9070 , należy oczekiwać ruchu w kierunku ostatnich minimów (rejony 0,8950).

Dopiero zanegowanie układu 1:1, znaczonego kolorem zielonym, otworzy drogę do większej zwyżki. W przypadku takiego scenariusza, droga w kierunku ostatnich szczytów przy 0,9215 zostanie otwarta.

Wykres EUR/GBP
EUR/GBP interwał H4

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here