Naga MarketsKurs euro do funta (EURGBP) traci ponad 0,2%. W tle dane z brytyjskiego rynku pracy i wskaźnik ZEW dla NiemiecO godzinie 10:30 poznaliśmy dane z brytyjskiego rynku pracy, natomiast pół godziny później, Instytut ZEW opublikował wskaźnik nastrojów ekonomicznych dla Niemiec i strefy euro. Dane z UK wypadły mieszanie, a publikacja ZEW okazuje się negatywna. Kurs euro do funta (EURGBP) traci dziś ponad 0,2%.


UK: Bezrobocie na poziomie 3,8%, spowolnienie wzrostu zarobków godzinowych

Stopę bezrobocia w Wielkiej Brytanii oszacowano na 3,8%, o 0,2 punktu procentowego mniej niż rok wcześniej i o 0,1 pp. mniej niż w poprzednim kwartale. Szacowany, roczny wzrost średnich tygodniowych zarobków pracowników w Wielkiej Brytanii spowolnił do 2,9% z 3,2% w ostatnim miesiącu wynagrodzenia z uwzględnieniem premii oraz do 3,2% z 3,4% dla regularnego wynagrodzenia (z wyłączeniem premii).

W ujęciu realnym (po uwzględnieniu inflacji) szacuje się, że roczny wzrost wynagrodzeń (z uwzględnieniem premii wyniesie 1,4%, a roczny wzrost wynagrodzeń regularnych szacowany jest na 1,8%.

Niemcy: Wskaźnik nastrojów ekonomicznych ZEW spadł do 8,7 pkt

Wskaźnik nastrojów ekonomicznych ZEW dla Niemiec gwałtownie spadł w lutym, osuwając się o 18,0 punktów do nowego odczytu na poziomie 8,7 punkta. Wskaźnik jest zatem nieco poniżej poziomu z grudnia 2019 r. Ocena sytuacji gospodarczej w Niemczech również się pogorszyła w porównaniu z poprzednim miesiącem, a odpowiadający jej wskaźnik spadł do poziomu -15,7 punktu, o 6,2 punktu mniej niż w styczniu.

“Obawy on negatywne skutki epidemii koronawirusa w Chinach na handel światowy spowodowały znaczny spadek wskaźnika nastrojów gospodarczych ZEW dla Niemiec. Oczekiwania dotyczące rozwoju sektorów gospodarki nastawionych na eksport spadły szczególnie gwałtownie. Poza tym na przełomie 2019 i 2020 r. nastąpił gorszy niż oczekiwano rozwój niemieckiej gospodarki. Zarówno spadkowa rewizja oceny sytuacji gospodarczej, jak i pogorszenie oczekiwań wyraźnie pokazują, że rozwój gospodarczy jest w tej chwili dość kruchy” – komentuje prezes ZEW, profesor Achim Wambach.

Zobacz też: Bank Rezerw Australii (RBA) opublikował minutes. Kurs dolara australijskiego (AUDUSD) traci blisko 0,6%

Oczekiwania ekspertów rynku finansowego dotyczące rozwoju gospodarczego w strefie euro osunęły się nieco mniej znacząco niż w przypadku Niemiec, przy czym odpowiedni wskaźnik spadł o 15,2 punktu do poziomu 10,4 punktu w lutym. Wskaźnik aktualnej sytuacji gospodarczej w strefie euro pozostał w lutym prawie niezmieniony, pozostawiając indeks na poziomie -10,3 punktu, o 0,4 punktu niższym niż w styczniu.

Kurs euro do funta zniżkuje w kierunku 0,83

Notowania pary walutowej EURGBP osuwają się dziś o ponad 0,2%, po tym jak pozytywnie przetestowany został lokalny opór przy 0,8343. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs euro ponownie znalazł się nieopodal okrągłego poziomu 0,83 GBP i jeśli niedźwiedzie utrzymają kontrolę, jeszcze dziś można spodziewać się testu tego wsparcia.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych >>

Wykres 4-godzinny pary walutowej AUDUSD - 18 lutego 2020 r.
Wykres 4-godzinny pary walutowej AUDUSD – 18 lutego 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here