Naga MarketsKurs euro do franka EUR/CHF wzrośnie do 1,14 - Goldman Sachs z byczym nastawieniem, a Morgan Stanley neutralnieKurs euro do franka wzrośnie do 1,14 CHF, tego oczekują analitycy Goldman Sachs w swoich najnowszych analizach. Bycze nastawienie wyrażają pozycją długą na EUR/CHF spot z celem na wspomnianym poziomie. Morgan Stanley przyjmuje natomiast neutralne nastawienie dla tej pary.

Kurs euro-frank z byczym nastawieniem Goldman Sachs

Goldman Sachs (GS) przypomina doświadczenia z 2017 roku, z których można wyciągnąć lekcję odnośnie tego, jak kluczowe aktywa reagowały na zmianę narracji Europejskiego Banku Centralnego (EBC).

Te artykuły również Cię zainteresują
— Podczas gdy niemieckie bundy i EUR/USD reagowały na twierdzenia ówczesnego prezesa EBC Draghi’ego, że ożywienie gospodarcze nabrało siły, CHF wziął do siebie zaufanie Rady Prezesów odnośnie średniookresowej trajektorii – zauważa GS.

Analitycy uważają, że kurs euro do franka zmierza do bardziej trwałego wzrostu wraz nabieraniem rozpędu przez odbicie po pandemii koronawirusa. Zaufanie do ożywienia skłoni inwestorów do odejścia do bezpiecznych przystani w kierunku bardziej cyklicznych walut (m.in. euro).

Celem pozycji długiej Goldman Sachs na EUR/CHF jest poziom 1,14.

fpmarkets

Morgan Stanley mniej optymistyczny w stosunku do EUR/CHF

Analitycy Morgan Stanley zaadoptowali taktycznie neutralne nastawienie do pary walutowej EUR/CHF. Zauważają bowiem, że na kurs euro do franka działają dwie przeciwstawne siły, które sugerują ograniczony zakres ruchu.

Bieżące depozyty pokazują, że SNB dokonał prawdopodobnie największej interwencji na rynku Forex od czerwca 2020 roku, kiedy EUR/CHF spadł poniżej 1,10. Sugeruje to, że wspomniany poziom może stanowić “linię na piasku” dla banku centralnego.

— Prawdopodobieństwo zwiększenia interwencji SNB i polepszające się momentum wzrostu w strefie euro przy ponownym otwieraniu gospodarek powinno ograniczyć spadki EUR/CHF z następnym ważnym wsparciem do obserwacji w okolicach 1,0890 – sugeruje Morgan Stanley.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here