Naga MarketsKurs euro do franka (EUR/CHF) czekają wzrosty wg Danske. Commerzbank uważa inaczejKurs euro do franka szwajcarskiego utrzymuje się w trendzie spadkowym od końca I kw. 2021 r., a zdaniem analityków Commerzbank czekają go kolejne spadki. Przeciwnego zdania są przedstawiciele Danske Bank, których prognoza zakłada umocnienie euro i wzrost kursu EUR/CHF do poziomów nawet powyżej 1,10 franka w kolejnych miesiącach.

Euro w górę względem franka (EUR/CHF) zdaniem Danske Bank

Kurs euro do franka w marcu wyznaczył półtoraroczne maksima w okolicach 1,1150 franka, ale od tamtego czasu notowania pary opadły o niemal 4% do 1,0710 franka.Choć analitycy Danske Bank obniżyli swoją krótkoterminową prognozę, to wciąż zakłada ona aprecjację EUR/CHF w trakcie kolejnych tygodni.

Zrewidowaliśmy naszą krótkoterminowa prognozę nieco niżej do 1,08 franka w horyzoncie czasowym 1 miesiąca (wcześniej było to 1,09). – stwierdzili eksperci z Danske.

Utrzymujemy resztę naszej prognozy bez zmiany i wciąż widzimy szansę na wyższe amerykańskie stopy procentowe z uwagi na zmianę Fed w kierunku jastrzębiego nastawienia, co powinno wynieść w górę EUR/CHF. – dodali.

W związku z tym, długoterminowa prognoza duńskiego banku jest bycza:

Przewidujemy, że kurs EUR/CHF będzie na poziomie 1,11 franka w ciągu 12 miesięcy.

Kurs euro do franka (EUR/CHF) czekają wzrosty wg Danske. Commerzbank uważa inaczej
Kurs EUR/CHF. Źródło: tradingview.com

Niemniej, dostrzegają istotne ryzyka, których zmaterializowanie mogłoby odwrócić spodziewany przez nich wzrostowy trend EUR/CHF w kierunku spadkowym.

invest

Kluczowym „jokerem” w tej sytuacji dla pary jest możliwość obrotu sytuacji makroekonomicznej na jeszcze lepszą, co mogłoby spowodować zmianę poglądu rynków na podwyżki stóp przez EBC. Obecnie, taki scenariusz nie ma miejsca. – zaznaczyli analitycy Danske. – Zmiana awersji na ryzyko to inny potencjalny kluczowy czynnik.

fpmarkets

EUR/CHF w dół zdaniem Commerzbank

Kurs euro do franka szwajcarskiego w oczach Commerzbank czekają dalsze spadki. Kierunkiem są między innymi lokalne minima z listopada i października poprzedniego roku.

Spodziewamy się spadku do dołka z połowy października 2020 roku na 1,0689 i dalej do 1,0629 z listopada. – stwierdziła Karen Jones, Team Head FICC w dziale analizy technicznej w Commerzbank. – Poziom 1,0607 z lipca jest postrzegany jako ostatnia obrona przed spadkiem w kierunku dołka z maja na 1,0505

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | selvita akcje wykres | kurs akcji dino | pkp cargo kurs akcji | neuca akcje | polenergia kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here