Naga MarketsKurs euro do franka (EUR/CHF) będzie rósł, uważa Goldman Sachs i CommerzbankKurs euro ma szansę na wzrosty w relacji do franka, uważa Goldman Sachs (GS). Analitycy koncentrują na wzroście zaufania do odbicia w Europie, a umocnienie franka postrzegają jako niezgodne z fundamentami. Z kolei Commerzbank omawia notowania EUR/CHF z perspektywy technicznej i celuje trochę niżej niż Goldman. 

Kurs euro-frank na 1,20 w ciągu 12 miesięcy

Goldman Sachs opowiada się za pozycjami długimi na parze walutowej EUR/CHF z celem na poziomie 1,1400. Stop loss dla pozycji miałby się znaleźć przy zatrzymaniem na poziomie 1,0800

Te artykuły również Cię zainteresują
Goldman twierdzi, że wstępne prognozy PMl z zeszłego tygodnia potwierdziły, iż wzrost w Europie odbija, a elementy raportu dotyczące przyszłości również były solidne.

Perspektywa dalszego ożywienia w nadchodzących miesiącach rośnie ponadto wspierana przez poprawę sytuacji dotyczącej pandemii Covid-19.

Analitycy GS uważają, że obserwowane od marca umocnienie franka w wobec euro i dolara jest sprzeczne z fundamentami i zalecają inwestorom ukłon w stronę “Europejskiej konwergencji “.

Prognoza Goldman Sachs dla pary walutowej EUR/CHF na najbliższe 12 miesięcy wypada na poziomie 1,20.

fpmarkets

EUR/CHF z perspektywy technicznej Commerzbanku

Karen Jones z Commerzbank jest zdania, że para walutowa powinna się utrzymać ponad poziomem 1,0917. Uwagę rynków na EUR/CHF może ponownie przyciągnąć średnia z 55 dni przy 1,1019.

— Powyżej 55-dniowej MA znajduje się poziom  1,1028 – szczyt z 19 maja i 1,1075 maksimum z końca kwietnia. Poziomy te bronią dostępu do szczytu z marca oraz 200-tygodniowej średniej w strefie przy. Powyżej celem będzie 50% zniesienie całego ruchu spadkowego od szczytu z 2018 na poziomie 1,1255 – wskazuje Jones.

invest

Długoterminowa perspektywa Commerzbank zakłada wzrost notowań kursu EUR/CHF do poziomu 1,1325.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | wykresy bitcoin | gielda komentarze | notowania lpp | cena euro | formacje odwrócenia trendu | dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here