Naga MarketsKurs euro do dolara ze wzrostową prognozą Scotiabank w obliczu meetingu EBCKurs euro do dolara w środę rano notowany jest poniżej 1,16 dol. i na ten moment utrzymuje wsparcie w zakresie 1,1590 – 1,16 dol. Już wkrótce spotkanie EBC, na którym poznamy wytyczne polityki pieniężnej na kolejne miesiące. Zdaje się, że rynki oczekują dość jastrzębiego scenariusza. Analitycy Scotiabank spodziewają się raczej wzrostu EUR/USD, a eksperci z Credit Suisse: spadku.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) może odbić do 1,17 dol. w obliczu meetingu EBC według Scotiabank

Analitycy Scotiabank są przkonani, że rynki przygotowują się do kolejnych gołębich postanowień po nadchodzącym w tym tygodniu spotkaniu Europejskiego Banku Centralnego. Ich zdaniem, może to doprowadzić do osunięcia się kursu EUR/USD poniżej poziomu 1,16 dol.Nawet dość umiarkowane gołębie decyzje będą wyglądały znamiennie w kontraście ze spodziewanymi postanowieniami Fed, które będą przedstawione w następnym tygodniu. Zatem potencjalna zwyżka EUR jest dość ograniczona, a sprzedaż waluty po ewentualnym umocnieniu euro po spotkaniu EBC jest chyba najsensowniejszą strategią. – stwierdzili analitycy Scotiabank.

W związku z tym, że spodziewają się oni krótkoterminowego podbicia kursu euro do dolara, oczekują oni ruchu w górę. Zasięgiem jest nawet 1,17 dol., choć prawdopodobne jest raczej dobicie do okolic 1,1650 dol.

 

Kurs euro do dolara ze wzrostową prognozą Scotiabank w obliczu meetingu EBC
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs EUR/USD jest obecnie handlowany w okolicach oporu na 1,620 dol., a następnym przystankiem w przypadku wzrostów jest strefa w okolicach 1,1650 dol., której ewentualne przebicie mogłoby oznaczać odrzucenie presji spadkowej i możliwe skierowanie do 1,17 dol. (gdzie znajduje się obecnie 50-dniowa MA). – dodali.

Analitycy Scotiabank nie wykluczają jednak możliwości kontynuacji spadków przez kurs euro do dolara.

Wsparciem jest poziom 1,1572 dol. po potencjalnym przebiciu poziomu 1,16 dol. – podsumowali analitycy Scotiabank.

Plus500

Kurs EUR/USD w dół zdaniem Credit Suisse

Z kolei Credit Suisse przewiduje scenariusz spadkowy w najbliższych dniach. Ich targetem jest zejście do 1,1495 dol.

Wsparcie pojawi się początkowo na 1,1590 dol., potem na 1,1571-66 dol., którego przebicie powinno wyznaczyć drogę do spadku do 1,1529-24 dol., a potem naszego celu 1,1495-93 dol., czyli szczytu z marca 2020 roku, a także zejścia o 50% od trendu wzrostowego z 2020-2021 roku. – zauważyli eksperci z Credit Suisse.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here