Kurs euro do dolara ze sceptycznymi prognozami dwóch dużych instytucji

Euro traci potencjał do umocnienia

Naga MarketsKurs euro do dolara ze sceptycznymi prognozami dwóch dużych instytucjiKurs euro do dolara zmaga się z pokonaniem granicy 1,20 dol. po odbiciu od minimów w okolicach 1,185 dol., jednak analitycy TDS oraz Westpac nie są przekonani co do powrotu kursu euro do średnioterminowego trendu wzrostowego. Ich zdaniem, jest jeszcze za wcześnie na taki scenariusz.

  • Programy szczepień, które przebiegają sprawniej w USA i UK mają przełożyć się na wolniejszą odbudowę gospodarczą w UE, jak twierdzą analitycy Westpac i TDS
  • To ma w rezultacie zaważyć na kursie euro do dolara
  • Nie bez znaczenia są także różnice w rentowności obligacji

Euro z niepewnymi perspektywami umocnienia

Kurs euro względem dolara po zejściu do czteromiesięcznych minimów na początku drugiego tygodnia marca w okolicach 1,185 dol., wybił w kierunku 1,20 dol., jednak nie doszło do przebicia tego poziomu. Analitycy TDS są sceptycznie przekonani, co do kontynuacji umocnienia europejskiej waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wciąż jest za wcześnie dla EUR/USD by przejść do ofensywy, głównie z uwagi na potencjał wzrostu amerykańskich realnych stóp procentowych do wyższego poziomu niż europejskie. – stwierdzili analitycy TDS.

Plus500

Istotne mają być także czynniki makroekonomiczne oraz te związane z pandemią.

– Strefa euro pozostaje w tyle w wyścigu szczepionkowym, spodziewamy się, że Christine Lagarde przypomni nam, jak wzrost gospodarczy pozostawia wiele do życzenia. Spodziewamy się, że strefa euro będzie w tyle w gospodarczej odbudowie względem USA i Wielkiej Brytanii o co najmniej kwartał, a odbicie nastąpi w mniejszym stopniu. Te czynniki w połączeniu z wyższą rentownością obligacji w USA, powinny zakotwiczyć EUR jako walutę finansującą. – dodali eksperci z TDS.

Kurs euro do dolara ze sceptycznymi prognozami dwóch dużych instytucji
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Podobnego zdania są ekonomiści Westpac, którzy spodziewają się konsolidacji kursu EUR/USD wskazując na analogiczne czynniki.

Wzrost w gospodarce Unii Europejskiej będzie nadal ograniczony w II połowie 2021 roku, podczas gdy gospodarki UK oraz USA, w których programy szczepień zostały wdrożone sprawniej a liczba przypadków spada, będą radzić sobie lepiej. Nowe prognozy gospodarcze EBC podkreślają tą sytuację, gdy zrewidowane one zostały w górę tylko w niewielkim stopniu w porównaniu do wspomnianych dużych gospodarek. – zauważyli eksperci z Westpac.

Zobacz również: Jak zainwestować w kurs euro w Plus500?

To jak słabo Wspólnota poradziła sobie z programem szczepień przełoży się w konsekwencji na słabe wyniki odbudowy gospodarczej, co przełoży się na presję na kurs EUR/USD, który będzie zmagał się z niższym zakresem w okolicach 1,17-1,22 dol. przez marzec. – dodali.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here