Naga MarketsKurs euro do dolara z szansą na dalsze wzrosty, uważają analitycy MUFGKurs euro do dolara od początku tego kwartału wzrósł o niespełna 4%, niemal w całości odrabiając straty z I kw. 2021 roku. Zdaniem analityków MUFG kolejne miesiące przynieść mają kontynuację tego trendu wzrostowego.

Euro może umocnić się wobec dolara

Kurs euro do dolara w maju zyskał 1,71%, po tym gdy w kwietniu wzrósł o 2,47%. Przyczyn tej zwyżki należy doszukiwać się przede wszystkim w rewizji przewidywań co do wzrostu gospodarczego, gdy program szczepień nabrał sporego tempa w Unii Europejskiej.Szczególnie istotne było porównanie wzrostu w UE względem USA, co miało przełożenie także na napływ kapitału na europejski rynek akcyjny.

Europejski indeks Stoxx 50 od początku roku radzi sobie lepiej niż S&P 500 i inne indeksy rynków akcyjnych. – zauważyli analitycy MUFG.

Rzecz jasna, niezmiennie kluczowa pozostaje kwestia polityki monetarnej Europejskiego Banku Centralnego.

Zobacz również: Bitcoin to oszustwo, a dolar powinien pozostać walutą świata, uważa Donald Trump

Nie spodziewamy się, żadnego sygnału ze strony EBC o zmniejszeniu tempa zakupów w ramach programu PEPP po spotkaniu zaplanowanym na 10 czerwca. – podkreślili eksperci z MUFG. – Jednakże, aby zapewnić nieco miejsca na ewentualne zmiany, EBC może nie powtórzyć stanowiska, że ten skup aktywów będzie trwał nadal w “znacznie większym tempie”, a zamiast tego może zasygnalizować, że obecne tempo będzie “podtrzymane”.

W kolejnych miesiącach w UE będą miały miejsce kluczowe wybory. Przede wszystkim, za rok w kwietniu 2022 roku odbędą się wybory prezydenckie we Francji. Jednak wcześniej, kluczowa batalia polityczna stoczona zostanie w Niemczech.

fpmarkets

W tym roku odbędą się wybory w Niemczech, które mogą okazać się wsparciem dla EUR. Zwycięstwo Partii Zielonych mogłoby otworzyć drogę do kontynuacji programów fiskalnych. – stwierdzili analitycy MUFG.

Kurs euro do dolara ma czekać zatem aprecjacja według MUFG. Ich zdaniem już pod koniec tego kwartału będziemy mogli ujrzeć kurs EUR/USD na poziomie 1,23 dol. Kolejny kwartał przyniesie zwyżkę do 1,25 dol., by na koniec roku kurs euro osiągnął 1,26 dol.

Natomiast na początku I kw. 2021 r. może nastąpić nieznaczna korekta EUR/USD do 1,24 dol.

https://s3.tradingview.com/snapshots/w/w2ZCE05t.png

Podnieśliśmy prognozy dla EUR/USD z uwagi na spadki rentowności obligacji skarbowych w Stanach Zjednoczonych względem Niemiec, przewidując wzrost nawet do maksimów z 2017-2018 roku zanim nastąpi nieznaczna korekta w I kw. 2022 r. – podsumowali eksperci MUFG.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here