Naga MarketsDolar zyskuje na obawach dotyczących globalnego wzrostu. Wzrost liczby przypadków Covid-19 w Europie podważa nastroje na euro Kurs euro do dolara może spaść nawet pod poziom 1,15 USD, uważa MUFG. Analitycy tego banku utrzymują niedźwiedzie nastawienie do pary walutowej EUR/USD na najbliższe miesiące. 

MUFG stawia na dolara w najbliższych miesiącach  

— Para walutowa EUR/USD niedawno osunęła się  z powrotem w kierunku tegorocznych minimów znajdujących na poziomie 1,1704 USD. Następny kluczowy poziom wsparcia  zapewnia dołek z końca ubiegłego roku przy 1,1603 USD, a kontynuacja spadków otworzyłaby drzwi do powrotu pod poziom 1,15 USD – sugeruje MUFG.Według analityków presja spadkowa na kurs Eurodolara powodowana jest przez dwa kluczowe czynniki, które pojawiły się w ostatnim czasie. Pierwszy z nich to reakcja rynku na jastrzębi zwrot w polityce Fed, a drugi stanowią obawy o globalne perspektywy wzrostu, które prowadzą  do umocnienia dolara.

eur usd kurs euro dolar mufg 23 lipca— Uczestnicy rynku będą uważnie obserwować dalsze oznaki spowolnienia tempa globalnego wzrostu w okresie letnim. Następne posiedzenie FOMC zostanie dokładnie przeanalizowane, aby sprawdzić, czy Fed poczynił dalsze postępy w kierunku ograniczania tempa QE – zauważają analitycy.

MUFG zwraca również uwagę na znaczny spadek pozycji krótkich w dolarach amerykańskich. Obecnie całkowite pozycje w USD zarządzających, instytucji oraz funduszy lewarowanych są najniższe od roku.

fpmarkets

Umocnienie dolara może jednak zostać stłumione, o ile Fed przyjmie bardziej ostrożne podejście do kwestii taperingu w związku z obawami o globalne perspektywy wzrostu i spadające oczekiwania inflacji.

Jeśli natomiast chodzi o euro, MUFG zwraca uwagę na wzrost liczby przypadków Covid-19. Zwiększa to bowiem ryzyko pogorszenia prognoz dot. silnego wzrostu i podważa krótkoterminowe nastroje w stosunku do wspólnej waluty.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | akcje cdprojekt | kurs pzu | wykres btc | analiza | notowania intercars | s&p 500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here