Naga MarketsKurs euro do dolara z długoterminową wzrostową prognozą od ScotiabankKurs euro w I kwartale tego roku wskutek silnego trendu umocnienia dolara opadł do nawet 1,17 dol. na przełomie marca i kwietnia, ale wraz z początkiem II kw. trend ten uległ odwróceniu i obecnie przed ostatnim tygodniem maja kurs euro jest notowany kilka procent wyżej względem tych minimów. Analitycy Scotiabank spodziewają się, że w perspektywie długoterminowej kurs EUR/USD będzie nadal zyskiwał.

Kurs euro na stabilnej wzrostowej trajektorii – Scotiabank

Kurs euro do dolara (EUR/USD) ma zdaniem analityków Scotiabank znajdować się w długoterminowym trendzie wzrostowym, a przecena z marca miała być jedynie tymczasową korektą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro jest na stabilnej wzrostowej trajektorii od początku tego kwartału i zbliża się do kluczowego poziomu oporu na 1,22 dol.: pokonanie go może oznaczać dalszy ruch w kierunku ewentualnego testu lutowych szczytów na 1,2350 dol. – stwierdzili analitycy Scotiabank.

Chociaż perspektywy gospodarczej odbudowy pozostają niepewne pośród obecnie obowiązujących restrykcji, poprawa tempa szczepień i prospekty zmniejszenia przez EBC zakresu programu skupu aktywów PEPP wyniosły euro wyżej. – dodali.

Szkocki bank przygotował także swoje prognozy na nadchodzące kwartały tego i kolejnego roku. Zdaniem analityków Scotiabank, na koniec II kwartału tego roku powinniśmy ujrzeć kurs EUR/USD na poziomie 1,20 dol., co oznacza, że ten kwartał ma ich zdaniem przynieść jeszcze przecenę z obecnie notowanych poziomów.

Zobacz również: Elon Musk twórcą Bitcoina? Ponad połowa Australijczyków właśnie tak uważa

Powrót do 1,22 dol. ma według ich prognoz nastąpić w III kw. 2021 r., gdy europejska gospodarka prawdopodobnie wejdzie na etap silnego wzrostu gospodarczego. W końcu, Unia Europejska ma ambitny cel podania szczepionki 70% dorosłym obywatelom UE do połowy lipca. To pomoże w luzowaniu restrykcji i napędzeniu koniunktury.

Progres związany z otwieraniem gospodarek krajów członkowskich Unii Europejskiej w letnich miesiącach powinien jeszcze umocnić europejską walutę. – podsumowali analitycy Scotiabank.

invest

Natomiast końcem grudnia tego roku powinniśmy ujrzeć EUR/USD na poziomie 1,23 dol., by na początku 2021 roku obserwować nawet 1,25 dol., jak twierdzą przedstawiciele Scotiabank.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here