Naga MarketsKurs euro do dolara wzrośnie zdaniem BBVA, a spadnie według MUFGKurs euro do dolara wraz końcem I kw., a początkiem II kw. 2021 roku, porzucił trend spadkowy na rzecz wzrostowego, przez co w zaledwie 2 miesiące od granicy oddzielającej te okresy zyskał ponad 4,3%. Analitycy MUFG oraz BBVA zaprezentowali przeciwne prognozy dla EUR/USD. Zdaniem jednych: euro czekają spadki, zdaniem drugich: wzrosty.

Kurs euro czeka umocnienie wobec dolara, twierdzą analitycy BBVA

Kurs euro do dolara zakończył maj zwyżką o 1,73%, po tym gdy kwiecień zapewnił wzrost o 2,44%. Zdaniem analityków BBVA, trend ten będzie kontynuowany, choć tempo aprecjacji może być nieco mniejsze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sytuacja zmieniła się dla europejskiej waluty, po tym gdy kolejny raz skierowała się w stronę aprecjacji. Po okresie słabości, który miał miejsce wcześniej w tym roku, euro umocniło się jak do tej pory o ponad 3,5% w tym kwartale, przekraczając poziom 1,22 dol. To zdarzyło się wcześniej, niż się spodziewano. – stwierdzili analitycy BBVA.

Inwestorzy przenoszą się na europejskie rynki aktywów wraz z rosnącym przekonaniem o zwiększaniu tempa odbudowy gospodarki strefy euro. Z drugiej strony, siła dolara zdaje się niknąć, a waluta już nie reaguje w tak dużym stopniu na dobre dane z USA. Wraz ze zbliżającym się końcem kryzysu COVID-19 i trwającą odbudową, kluczową kwestią będzie sposób, w jaki Fed oraz EBC zaczną ograniczać prowadzenie ekspansywnej polityki, a także kiedy zmniejszą zakres skupu aktywów. – dodali.

Kurs euro do dolara wzrośnie zdaniem BBVA, a spadnie według MUFG
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Analitycy BBVA zaprezentowali także swoje przewidywania dla kursu EUR/USD na kolejne miesiące, podkreślając bycze podejście:

W 2022 roku spodziewamy się, że euro będzie stopniowo umacniać się wobec dolara w kierunku długoterminowych poziomów równowagi, które mogą być w okolicach 1,25 dol. – zaznaczyli eksperci z BBVA.

Kurs EUR/USD w dół zdaniem MUFG

Kurs euro do dolara według opinii analityków MUFG czekają raczej spadki, a nie wzrosty, jak uważają przedstawiciele BBVA. Choć również zwrócili uwagę na EBC i jego ewentualne postanowienia, to inaczej zinterpretowali obecne stanowisko i przewidują inne decyzje ze strony banku.

Plus500

Przed kilkoma dniami, członek Rady EBC, Fabio Panetta, zaprezentował swoje gołębie podejście stwierdzając:

invest

– Tylko dłuższy wzrost presji inflacyjnej mający odzwierciedlenie w trendzie wzrostu faktycznej inflacji i oczekiwań inflacyjnych w spodziewanej przez nas inii, może uzasadniać redukcję zakresu skupu aktywów. Ale to nie jest to, czego spodziewaliśmy się w Marcu. A od tamtego czasu, nie widziałem zmian w warunkach finansowania czy zmianie perspektyw gospodarczych sugerujących wzrost inflacji. – stwierdził Fabio Panetta z EBC.

Obecna zmiana retoryki EBC w kierunku gołębim oraz przeciwna jej jastrzębia polityka Fedu jest niedźwiedzią presją na euro. Jak do tej pory, w okolicach 1,22 dol. spowodowało to uspokojenie tempa wzrostu EUR/USD, jednak nie jest jeszcze jasne, czy będzie to wystarczający czynnik do wywołania korekty w kolejnych miesiącach. – podsumowali analitycy MUFG.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here