Naga MarketsKurs euro do dolara wyznacza nowy dołek. USD wspiera redukcja shortów, wskazuje MUFGAnalitycy MUFG zwracają uwagę na wzrostu globalnego strachu, który sprzyja walutom uznawanym za bezpieczne przystanie. Profity czerpie jen japoński, frank szwajcarski oraz amerykański dolar. Jeśli chodzi o USD, to liczba pozycji krótkich utrzymywanych przez instytucje spadła do najniższego poziomu od lipca ubiegłego roku.

Euro i dolar w tym tygodniu oczami MUFG  

Wzrost globalnego strachu skłonił uczestników rynku do zmniejszenia krótkich pozycji w dolarach amerykańskich w piątym z rzędu tygodniu kończącym się 13 lipca.Łączne krótkie pozycje w dolarach amerykańskich, które należą do kategorii Asset Manager/Funds instytucjonalnych i lewarowanych w raporcie IMM, zostały zredukowane do 416,471 kontraktów. Poprzedni szczyt w tygodniu kończącym się 8 czerwca wynosił 615,421 kontraktów w tygodniu kończącym się 8 czerwca.

— Jest to najmniejsza pozycja w USD od 21 lipca 2020 roku. Podkreśla to, że w ostatnich tygodniach krótkie pozycje w USD zostały znacznie zredukowane i wsparły umocnienie kursu dolara – wskazuje MUFG.

Jeśli chodzi o euro, MUFG zwraca uwagę na nadchodzące posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Christine Lagarde, szefowa EBC powiedziała w zeszłym tygodniu, że będzie to ważne spotkanie z ciekawymi zmianami.

— Presja spadkowa na euro może się nasilić przed spotkaniem EBC w tym tygodniu. Będzie bowiem presja na EBC, by wspierał nowe ramy swojej polityki z działaniami na rzecz zwiększenia wiarygodności rynku – wskazuje MUFG.

Analitycy oczekują, że EBC zachowa ostrożne optymistyczne perspektywy odnośnie ożywienia gospodarczego w strefie euro, ale nadal będzie uznawać ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa. 

Kurs dolara dalej umacnia się wobec euro

Notowania dolar zyskują na początku obecnego tygodnia. Para walutowa EUR/USD traci po południu prawie 0,2 proc. i nakreśla nowe minima. 

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Skuteczne wybicie ubiegłotygodniowe dołka na koniec sesji otwierałoby drogę do obszaru przy 1,1700/10 USD. Strefa ta skupia tegoroczne minima wyznaczone na koniec marca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | ciech kurs | notowania lpp | akcje pkn orlen prognozy | intercars notowania | kurs usd online | notowania nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here