Naga MarketsKurs funta i euro do dolara amerykańskiegoPod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować wyraźne spadki na EUR/USD i GBP/USD, a to za sprawą lepszych danych ze Stanów Zjednoczonych. W piątek para walutowa EUR/USD przeceniła się o 0,6%, z kolei funt stracił 0,65% do dolara amerykańskiego.


Kurs euro do dolara wraca do spadków

W piątek na parze walutowej EUR/USD doszło do wbicia kluczowego wsparcia. Rynek zanegował lokalną tendencję wzrostową, układ 1:1 został pokonany. Niemniej aktualnie cena dotarła do wsparcia wynikającego z klasycznej analizy technicznej. Z poziomu 1,1210 może wygenerować się korekta piątkowych spadków. Jednak dopóki cena utrzymuje się poniżej dolnego ograniczenia żółtego układu 1:1, obowiązuje tendencja spadkowa. Dopiero wyjście ceny powyżej poziomu 1,1250 będzie sygnałem do powrotu do wzrostów, jak na razie przewagę mają sprzedający. Dziś warto zwrócić uwagę na dane o godzinie 11:00 (strefa euro – wysokość płac), a także na przemówienie prezesa EBC – Mario Draghiego, które jest przewidziane na godzinę 19:00.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Początek tygodnia na FX

Wykres funta do dolara GBPUSD 17 czerwca 2019

Kurs funta do dolara nurkuje

Para walutowa GBP/USD znajduje się pod wyraźną presja sprzedających. Nadzieje na realizację formacji oRGR są coraz słabsze, a właściwie już legły w gruzach. Rynek nie zdołał wybić kluczowego oporu przy 1,2740, dlatego też sygnał wzrostowy nie został wygenerowany. Aktualna cena znajduje się poniżej wysokości potencjalnego lewego ramienia, co nie zachęca do wzrostów. O ruchu w górę będzie można myśleć dopiero w momencie powrotu powyżej poziomu 1,2620, tak długo jak wykres znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Celem dla sprzedających mogą być zniesienia zewnętrzne Fibonacciego. W przypadku wybicia nowych dołków, reakcji podażowej spodziewałbym się przy zniesieniu 127,2% lub 161,8%. Jeśli chodzi o kalendarz, dziś brakuje w nim danych z Wielkiej Brytanii, niemniej należy śledzić doniesienia z UK na temat Brexitu, ponieważ cały czas maja one wpływ na notowania GBP.

Wykres funta do dolara GBPUSD 17 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here