Naga MarketsKurs funta i euro do dolara amerykańskiegoPod koniec ubiegłego tygodnia mogliśmy obserwować wyraźne spadki na EUR/USD i GBP/USD, a to za sprawą lepszych danych ze Stanów Zjednoczonych. W piątek para walutowa EUR/USD przeceniła się o 0,6%, z kolei funt stracił 0,65% do dolara amerykańskiego.


Kurs euro do dolara wraca do spadków

W piątek na parze walutowej EUR/USD doszło do wbicia kluczowego wsparcia. Rynek zanegował lokalną tendencję wzrostową, układ 1:1 został pokonany. Niemniej aktualnie cena dotarła do wsparcia wynikającego z klasycznej analizy technicznej. Z poziomu 1,1210 może wygenerować się korekta piątkowych spadków. Jednak dopóki cena utrzymuje się poniżej dolnego ograniczenia żółtego układu 1:1, obowiązuje tendencja spadkowa. Dopiero wyjście ceny powyżej poziomu 1,1250 będzie sygnałem do powrotu do wzrostów, jak na razie przewagę mają sprzedający. Dziś warto zwrócić uwagę na dane o godzinie 11:00 (strefa euro – wysokość płac), a także na przemówienie prezesa EBC – Mario Draghiego, które jest przewidziane na godzinę 19:00.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Początek tygodnia na FX

Wykres funta do dolara GBPUSD 17 czerwca 2019

Kurs funta do dolara nurkuje

Para walutowa GBP/USD znajduje się pod wyraźną presja sprzedających. Nadzieje na realizację formacji oRGR są coraz słabsze, a właściwie już legły w gruzach. Rynek nie zdołał wybić kluczowego oporu przy 1,2740, dlatego też sygnał wzrostowy nie został wygenerowany. Aktualna cena znajduje się poniżej wysokości potencjalnego lewego ramienia, co nie zachęca do wzrostów. O ruchu w górę będzie można myśleć dopiero w momencie powrotu powyżej poziomu 1,2620, tak długo jak wykres znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Celem dla sprzedających mogą być zniesienia zewnętrzne Fibonacciego. W przypadku wybicia nowych dołków, reakcji podażowej spodziewałbym się przy zniesieniu 127,2% lub 161,8%. Jeśli chodzi o kalendarz, dziś brakuje w nim danych z Wielkiej Brytanii, niemniej należy śledzić doniesienia z UK na temat Brexitu, ponieważ cały czas maja one wpływ na notowania GBP.

Wykres funta do dolara GBPUSD 17 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here