Naga MarketsKurs euro do dolara skieruje się do 1,30 USD, prognozuje Deutsche BankMimo umocnienia podczas ostatniej sesji obecnego tygodnia, kurs dolara pozostaje w trendzie spadkowym. Niedźwiedzie nastawienie dla greenbacka utrzymują także stratedzy z Deutsche Banku (DB), którzy prognozują, że para walutowa EUR/USD będzie w przyszłym roku zmierzać w kierunku poziomu 1,30. Jednakże, widzą oni nieco inne powody osłabienia dolara, niż te, o których najczęściej słyszy się w ostatnim czasie.

  • Deutsche Bank utrzymuje niedźwiedzie nastawienie dla dolara
  • Kurs Eurodolara może kierować się do poziomu 1,30 w przyszłym roku
  • Dziś dolar zyskuje wobec euro spychając notowania EUR/USD pod 1,18

EUR/USD po 1,30 w przyszłym roku?

– Pozostajemy strukturalnymi niedźwiedziami dolarowymi i widzimy, jak w przyszłym roku EUR/USD zmierza w kierunku 1,30. Jednak przede wszystkim nie z powodów, o których mówi większość. Przede wszystkim nie uważamy, aby status USD jako rezerwy walutowej  był dotychczas głównym motorem zmiany kursu dolara. Osłabienie dolara wymagałoby aktywnej i niezwykle dużej realokacji rezerw dolarowych. Jednak depozyty powiernicze w Fed w pełni odrobiły straty z powodu COVID w ostatnich miesiącach – uważa Deutsche Bank.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Bankierzy uważają, że zwycięstwo Bidena w listopadowych wyborach prawdopodobnie umocniłoby dolara jako globalną walutę rezerwową. Ponadto, Deutsche Bank nie sądzi, że deprecjacja inflacji jest istotnym czynnikiem wpływającym na dolara, gdyż jak zauważa, prognozy inflacji w USA nie zmieniły się bardziej niż w przypadku innych walut.

Niedźwiedzi scenariusz dla dolara według DB musi być napędzany przez rosnący deficyt na rachunku obrotów bieżących w USA i ustąpienie przeważenia dolara z sektora prywatnego.

Kurs euro do dolara spada pod 1,18 USD

Tymczasem, notowania euro do dolara kontynuują spadki po fałszywym wybiciu oporu jaki obserwowaliśmy w środę. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, para walutowa EUR/USD osunęła się pod lokalne wsparcie przy 1,18 USD.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
EUR/USD – wykres 4-godzinny

Skuteczne wybicie wspomnianego wyżej wsparcia na koniec sesji otwierałoby drogę do kluczowego obszaru obrony w pobliżu poziomu 1,17 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here