Naga MarketsKurs euro do dolara ponownie zmierza do 1,19 USD. Co dalej z parą EUR/USD?Najważniejsze wydarzenie tygodnia – wystąpienie Jerome’a Powella w Jackson Hole już za nami. Na kurs euro do dolara wróciła zmienność, ale na koniec wczorajszej sesji i tak notowania EUR/USD nie zmieniły się zanadto. Dziś natomiast obserwujemy powrót byków pchających cenę z powrotem w kierunku 1,1900. Jakie są dalsze perspektywy krótkoterminowe dla głównej pary walutowej?

  • Wystąpienie Powella w Jackson Hole zapewniło zmienność na EUR/USD
  • Na koniec dnia kurs Eurodolara jedynie nieznacznie się osunął
  • Rezultat testu oporu przy 1,1900 może wskazać dalszy kierunek

Kurs euro do dolara (EUR/USD) wraca do 1,1900

Podczas wczorajszego wystąpienia, Powell powiedział, że Fed nie przywiązuje się do żadnej konkretnej metody definiowania „średniej” inflacji. Ponadto Rezerwa Federalna nie zawaha się działać stanowczo, jeśli inflacja wzrośnie powyżej celu. Szef Fed chciałby umiarkowanej inflacji powyżej 2 procent przez dłuższy czas.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

W rezultacie wczorajszych wydarzeń na rynkach, kurs euro do dolara przetestował najpierw okrągły poziom 1,19 USD, a następnie osunął się pod lokalne wsparcie przy 1,1785 USD. Jednakże, na koniec sesji cena spadła jedynie o 0,07 proc.

Dziś natomiast obserwujemy napływ ofert zakupowych, gdyż notowania pary walutowej EUR/USD ponownie zmierzają do oporu przy 1,19 USD. Od rezultatu testu tego poziomu zależeć będzie dalszy głównej pary walutowej.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
EUR/USD – wykres dzienny

Wybicie w górę na zamknięciu dnia / tygodnia otwierałoby drogę do tegorocznych maksimów przy 1,1965. Kolejny istotny opór znajdziemy na okrągłym poziomie 1,1200.

Jeśli opór przy 1,1900 wytrzyma, kurs Eurodolara może ponownie kierować się do poziomu 1,1785.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here