Naga MarketsKurs euro do dolara oczami Credit Suisse, UOB i MUFG. Zobacz prognozy dla EUR/USDKurs euro do dolara ma być wspierany przez Europejski Bank Centralny (EBC), tak uważa MUFG. Analitycy UOB spodziewają się natomiast konsolidacji na EUR/USD. Credit Suisse ocenia Eurodolara z perspektywy technicznej.

Inflacja, EBC i kurs euro

— Wysokie poziomy inflacji powyżej pożądanego poziomu docelowego są teraz faktem również dla EBC po wczorajszej wstępnej publikacji CPI za maj, która ujawniła skok do 2,0% z 1,6% w kwietniu – powyżej oficjalnego celu „blisko, ale poniżej 2,0% ”. Na razie nie ma tu problemu – EBC już zasygnalizował, że spoglądać poza chwilowy zryw inflacji spowodowany efektem bazy i nietypowym wpływem nagłego ponownego otwarcia gospodarek po lockdownie – wskazuje MUFG.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy są zdania, że w nadchodzących miesiącach presja cenowa będzie się dalej nasilać. Fed już zmienił założenia swojej polityki pieniężnej, a EBC jeszcze nie. W związku tym, wzrost inflacji będzie wywierał większy napór na podjęcie działań przez decydentów z EBC.

— EBC przechodzi własny przegląd polityki z wnioskami, które mają nastąpić pod koniec roku, ale nie jesteśmy przekonani, że EBC pójdzie w ślady Fed i przejdzie do reżimu „średniego celu inflacyjnego”. Usunięcie symetrycznego negatywnego nastawienia z definicji stabilności cen może być wszystkim, co otrzymamy od EBC, a co spowoduje z natury bardziej restrykcyjne nastawienie do polityki w Europie. Ten oczekiwany wynik pomoże zapewnić wsparcie dla EUR/USD w przyszłości, gdy przejdziemy przez ten okres powyżej docelowych poziomów inflacji – sugeruje MUFG.

UOB oczekuje konsolidacji na EUR/USD między 1,2150 – 1,2265

W perspektywie 1-3 tygodni, analitycy UOB spodziewają się konsolidacji na parze walutowej EUR/USD. Wsparcie ma tu zapewniać poziom 1,2150 USD, a jako opór będzie działał poziom 1,2265 USD.

Trwałego ruchu kierunkowego można się spodziewać dopiero po wybiciu wspomnianych wyżej ograniczeń konsolidacji, uważa UOB.

fpmarkets

Credit Suisse – Eurodolar może przetestować tegoroczne maksima

Analitycy Credit Suisse zwracają uwagę na wsparcie przy 1,2183 USD, z którego notowania mogą ponownie zaatakować opór przy 1,2264/67. Chociaż Eurodolar wytraca momentum, to nadal widoczny jest potencjał do wzrostów.

Kluczowy cel dla Credit Suisse stanowi obszar przy 1,2321/50 USD, który skupia tegoroczne maksima. Po osiągnięciu tej strefy korekta spadkowa nie powinna być zaskoczeniem.

invest

Jeśli jednak notowania euro osuną się pod 1,2183 USD, kolejne istotne obszary znajdują się przy 1,2160/59 oraz 1,2134/25. Wybicie jeszcze niżej odsłoniłoby strefę przy 1,2053/51 obejmującą dołek z połowy maja i 38,2% zniesienie rajdu z marca/maja.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | wykresy bitcoin | gielda komentarze | notowania lpp | cena euro | formacje odwrócenia trendu | dax |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here