Naga MarketsKurs euro do dolara ponownie znajduje się na tegorocznych minimach. Za jedno euro EUR trzeba dziś płacić 1,1139 dolara amerykańskiego USD. Co dalej, czy wspólna waluta będzie się dalej osłabiać? W dzisiejszym kalendarzu makro mamy kilka odczytów z USA, które mogą wpłynąć na podwyższoną zmienność. 


Zobacz także: Wojna handlowa na pierwszym planie. Chiny maja kolejny argument

Kurs euro do dolara na tegorocznych minimach

Kurs euro do dolara (EUR/USD) od dłuższego czasu utrzymuje się w tendencji spadkowej. jednak ciężko nazwać ten ruch silnym trendem, za każdym razem wybicie nowych minimów kończy się szybką korektą, bądź wejściem w konsolidację. Mimo to sentyment jest spadkowy i niewykluczone, że dziś zobaczymy atak na ostatnie minima. Osobiście uważam, że dopiero pokonanie oporu przy poziomie 1,1220, otworzy drogę do większej korekty wzrostowej. Dziś oczekiwałbym ataku na nowe low i kontynuacji spadków. Jeżeli jednak poziom 1,1100 byłby broniony, to nie wykluczam również rozegrania kontrariańskiego i pozycji długich “pod korektę”.

Wykres euro do dolara EUR/USD 31 maja 2019

EUR/USD – szansa na odbicie czy nie koniecznie?

Na niższym przedziale czasowym biorę pod uwagę lokalny układ 1:1. Jeżeli dziś dojdzie do jego wybicia górą, to faktycznie możemy mieć do czynienia z większą korektą wzrostową. jeżeli jednak kurs będzie się utrzymywał poniżej 1,1140, spodziewałbym się ataku na ostatnie minima.

Wykres euro do dolara EUR/USD 31 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here