Naga MarketsPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować stosunkowo małą zmienność. Inwestorzy prawdopodobnie czekają na dane z USA, które pojawią się już 30 minut. Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone zmieniły już czas na letni, stąd wcześniejsze godziny publikacji danych makro, a także otwarcia giełd. Na chwilę obecną kurs euro do dolara ma problem z przebiciem poziomu 1,1300. Euro zyskuje na dzisiejszej sesji zaledwie 0,06% w stosunku do dolara, kurs EUR/USD wynosi 1,1293.


W szerokim ujęciu kurs euro do dolara pozostaje w konsolidacji

Spadki z ubiegłego czwartku, wywołane przez EBC, zostały już w całości zniwelowane. Kurs EUR/USD znalazł się w ubiegłym tygodniu najniżej od listopada 2018 roku, jednak sprzedający nie byli w stanie kontynuować ruchu w dół. Aktualnie korekta wzrostowa dotarła do lokalnego oporu. Mowa tutaj o strefie przy okrągłym poziomie 1,1300. Myślę, że dzisiejsze dane z USA odnośnie inflacji PPI, będą impulsem do większej zmienności na tej parze walutowej. Należy pamiętać także o dzisiejszym głosowaniu w Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu. Co prawda powinno się to w głównej mierze przełożyć na funta brytyjskiego, niemniej może się to też odbić na wspólnej walucie. Jeżeli chodzi o sytuację techniczną na interwale D1, to niestety ale pozostaje ona bez zmian. Znajdujemy się w szerokiej konsolidacji i jak na razie nie widać sygnałów do wybicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Kurs franka (CHF) do złotego (PLN) i dolara (USD)

Wykres euro do dolara

Na niższym przedziale czasowym możliwy jest podwójny szczyt.

Schodząc na niższy interwał czasowy – H1, możemy zauważyć, że cena ma problem z pokonaniem poziomu 1,1300. Jeżeli pojawi się tutaj podaż, to będzie to szansa dla sprzedających. Aktualnie możliwe jest wyznaczenie formacji podwójnego szczytu. Spadki powinny się pojawić w momencie wybicia dołem linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Byłoby to również jednoznaczne z wybiciem układu Overbalance. Wsparcie, na które na pewno warto zwrócić uwagę wypada przy 1,1269.

Wykres euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here