Naga MarketsCena euro EURPLN 5 lipca 2019Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować spore ruchy na parach z euro, a to za sprawą dzisiejszej decyzji EBC. Zgodnie z oczekiwaniami rynkowymi, Europejski Bank Centralny w czwartek stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Poza tym Rada Prezesów jest zdania, że stopy pozostaną się na obecnym lub niższym poziomie co najmniej do pierwszej połowy 2020 roku. Podwyższona zmienność utrzymywała się także na rynku akcji, gdzie mogliśmy obserwować silne spadki na niemieckim indeksie DAX.


Kurs euro do dolara broni wsparcia, ale nie wybija oporu

Na parze walutowej EURUSD mogliśmy dziś obserwować istny rollercoaster. Jeszcze przed decyzją EBC mogliśmy obserwować spadki, które nasiliły się po godzinie 13:45. Zanim rozpoczęła się konferencja, kurs znalazł się na najniższych poziomach w 2019 roku. Spadki nie trwały jednak długo, tuż po godzinie 14:30 mogliśmy obserwować nagły zwrot akcji. Cena dotarła do strefy oporowej wynikającej z układu 1:1 w rejonach 1,1200, gdzie ponownie możemy obserwować odbicie.

Kurs euro do dolara EURUSD

Kurs euro do funta wybija Overbalance

Na kursie EURGBP pojawiły się sygnały mogące sugerować odwrócenie tendencji. Dziś doszło do wybicia układu Overbalance, dodatkowo kurs znajduje się poniżej średniej kroczącej SMA100. Aktualnie cena testuje od drugiej strony wybite dolne ograniczenie struktury 1:1. Jeżeli kurs utrzyma się poniżej, spadki mogą się pogłębić. Wtedy też należy oczekiwać testu współczynnika 38,2%, bądź nawet 50%. W przeciwnym razie, ponowne wyjście powyżej układu i średniej SMA100, może doprowadzić do ataku na nowe szczyty.

Kurs euro do funta EURGBP


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here