Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryPetr Krpata, główny strateg FX w ING, zwraca uwagę, że w przypadku pary EUR/USD zaobserwowano spadek liczby spekulacyjnych pozycji short. Podczas poniedziałkowej sesji kurs euro do dolara nie wykazuje większej zmienności, po godzinie 17:00 notowani konsolidują poniżej poziomu 1,11 USD


Kurs euro z szansą na powrót poniżej poziomu 1,10USD?

Jak uważa Petr Krpata z ING, kurs euro do dolara może się wkrótce znaleźć poniżej okrągłego poziomu 1,10 USD. “Nadal oczekujemy, że kurs euro do dolara powróci w tym roku poniżej poziomu 1,10, spadek liczby spekulacyjnych pozycji krótkich odzwierciedla bardziej mniejsza dynamikę kursu niż istotną zmianę nastawianie inwestorów co do euro  (które naszym zdaniem wziąć pozostaje nieatrakcyjne ze względu na niewystarczający bodziec stymulujący i ze strony EBC, który miałby doprowadzić do pobudzenia wzrostu gospodarczego i inflacji”

Sytuacja techniczna na EURUSD

Od początku miesiąca kurs EURUSD znajdował się w tendencji wzrostowej. Niemniej nawiązując do metodologii Overbalance, w ostaniach dniach doszło do załamania tendencji. Aktualnie najbliższym wsparciem jest strefa przy poziomie 1,1060. Jeżeli i ona zostałby pokonana, doga do 1,100 USD, zostałaby otwarta. Oporem pozostaje dolne ograniczenie pokonanego układu Overbalance, że dopiero potów powyżej może doprowadzić do zmiany sentymentu na wzrostowy.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here