Naga MarketsPanika z ostatnich sesji na przykładzie złota.Kurs euro do dolara EURUSD znalazł się wczoraj na najniższym poziomie od blisko 3 lat! Tendencja pozostaje spadkowa i jak na razie nie widać pozytywnych sygnałów dla kupujących. Spójrzmy jak przedstawia się sytuacja techniczna i odpowiedzmy na pytanie, czy warto szukać dołków na głównej parze walutowej, a moze przed nami większa przecena?


Kurs euro do dolara poniżej 1,09 USD

EURUSD spadł wczoraj do poziomów nie widzianych od maja 2017 roku. Spadki są spowodowane między innymi obawami o sytuację w Chinach. Jednak sytuacja w Europie również nie wygląda najlepiej. Ostatnie gorsze dane, szczególnie z Niemiec prowadzą do osłabiania się wspólnej waluty. Dziś inwestorzy powinni się skupić an danych o inflacji CPI z USA, która będzie miała przełożenie na kurs dolara, a co za tym idzie głównej pary walutowej EURUSD.

Zobacz także: COVID-19: niemal 15 tys. nowych zachorowań i 250 zgonów w ciągu jednej doby

Spójrzmy na sytuację techniczną na interwale W1. Właściwie od lutego 2018 roku trend na głównej parze walutowej jest spadkowy. Być może nie jest on tak dynamiczny jak w pierwszej połowie 2018 r., niemniej kierunek wciąż pozostaje południowy. W ostatnim czasie (w połowie i pod koniec 2019 roku) notowania miały wyraźny problem z wyjściem powyżej średniej SMA50, co doprowadziło do spadków jakie obserwujemy od początku stycznia. wybicie wsparcia przy 1,0900 teoretycznie otwiera drogę do spadków nawet w rejony minimów z 2016 roku, czyli 1,04 czy 1,035. Oczywiści mowa tutaj o bardzo długiej perspektywie, niemniej ryzyko takiego ruchu trzeba brać pod uwagę. Wcześniej jednak należałoby zaczekać na zamknięcie świecy W1, ponieważ przed nami jeszcze trochę czasu do końca tygodnia.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał W1
Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Sytuacja techniczna na EURUSD interwale D1

Jeśli chodzi z kolei o sytuację na interwale D1, widać, że od początku roku sprzedający mają wyraźną przewagę. Pomimo dwóch sporych ruchów korekcyjnych, trend jest trzymany. Wczoraj doszło do wybicia dołem kluczowego wsparcia, co mogło być pewnego rodzaju zaskoczeniem dla liczących na realizację formacji młota, która pojawiła się na wykresie we wtorek. Niemniej sytuacja techniczna nie wspiera kupujących,dopóki widzimy coraz niższe szczyty i coraz niższe dołki, szukanie pozycji długich nie wydaje się dobrym pomysłem.

W krótkim terminie strefa przy 1,0900 powinna być kluczowa. Aktualnie notowania znajdują się poniżej, przez co istnieje szansa nawet na ruch w kierunku mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibonacciego, które wypada przy 1,0780. Z kolei gdyby kupujący przejęli przewagę i doszłoby do wyjścia z powrotem powyżej wspomnianej strefy przy 1,0900, jako kolejny opór należy traktować górne ograniczenie układu Overbalance, a później strefę przy 1,10 USD.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1

Zobacz także: Cena BTC spada o 350 USD w ciągu kilkudziesięciu minut! To koniec wzrostów?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here