Naga MarketsKurs euro do dolara EURUSD kontynuuje wzrosty, indeksy w USA coraz wyżejInwestorzy najwidoczniej uwierzyli w ożywienie gospodarcze w 220 roku, przez co na rynku akcji możemy obserwować kontynuację wzrostów. Główne indeksy giełdowe w USA zakończyły ostatni tydzień na plusie, w rejonach historycznych maksimów, a kurs EURUSD ustanowił nowe tegoroczne szczyty. Czy taki sentyment utrzyma się w najbliższych dniach?

  • Notowania Bitcoina utrzymuję się poniżej 20 tys. USD, trend pozostaje jednak wzrostowy
  • Indeksy w USA zakończyły ostatni tydzień na plusie, w piątek Dow Jones zyskał 0,83%, S&P500 zamknął się 0,88% wyżej, a Nasdaq, zakończył sesję wynikiem +0,7%
  • Mieszane otwarcie w Europie, DAX rozpoczyna sesję 0,3% pod kreską
  • Kurs EUR/USD z szasną na korektę po zeszłotygodniowym rajdzie?

Kurs euro do dolara – czy dojdzie do korekty?

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować solidne wzrosty na głównej parze walutowej. Niemniej patrząc na interwał D1, notowania zatrzymały się na wysokości oporu wynikającego z mierzenia 78,6% z wyższej ramy czasowej – W1, w rejonach poziomu 1,2150.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejsza sesja na EURUSD rozpoczyna się od spadków, co rodzi ryzyko wystąpienia korekty po ostatnim silnym rajdzie. Jeżeli ruch się rozwinie, niewykluczone jest zejście w kierunku poziomu 1,20 USD, gdzie znajduje się wcześniej pokonana strefa oporu, która aktualnie powinna działać jako wsparcie.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Purple Trading – broker z pozytywnym poślizgiemKalendarz makro na poniedziałek 7 grudnia 

Poniżej przedstawiamy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych na poniedziałek 7 grudnia. Dziś o godzinie 8:00 poznaliśmy dane o produkcji przemysłowej z Niemiec, a w kolejnych godzinach kalendarz jest właściwie pusty. Także po południu brakuje kluczowych danych, które mogłyby przełożyć się na większe ruchy na rynku. Uwagę można zwrócić jedynie na indeks Ivey PMI z Kanady – godzina 16:00.

Jeśli nie wyświetla Ci się kalendarz, wyłącz blokowanie reklam.

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Ekonomiczny obsługiwany jest przez Investing.com Polska.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here