Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryJak mówi Jane Foley, starszy analityk FX w Rabobank, to w jaki sposób będzie się kształtował kurs euro w najbliższym czasie będzie w dużej mierze zależeć od tego w jaki sposób UE pozycjonuje się na arenie międzynarodowej. Dziś, w środę 27 listopada za jedno euro trzeba płacić nieco powyjże 1,10 dolara amerykańskiego.


Kluczowe cytaty:

  • “Kiedy Wielka Brytania opuści Unię Europejską, wspólnota zostanie pozbawiona sporej częsci swojego całkowitego PKB. Według danych Eurostatu, Zjednoczone Królestwo wniosło 15,2% całkowitego PKB UE w 2017 r.”.
  • “Brak koordynacji jest widoczny również w innych obszarach. Grecja stała się członkiem chińskiej inicjatywy 17+1, która ma na celu wzmocnienie współpracy między Pekinem i 17 państwami Europy Środkowej i Wschodniej oraz Bałkanami”.
  • “Zaostrzenie napięć handlowych między USA a UE byłoby ciosem w zaufanie przedsiębiorstw, inwestycje i potencjał wzrostu w regionie. Bezpośrednie negatywne skutki dla euro zostałyby prawdopodobnie spotęgowane przez obawy związane z szerszymi konsekwencjami dotyczącymi powiązań Europy z USA w ramach obecnej administracji”.
  • “Twierdzimy, że w ciągu ostatniego roku kurs wymiany EUR/USD został zdominowany przez popyt na dolara. Czynniki strukturalne, takie jak siła dolara w globalnym systemie płatności oraz wzrost popytu na dolary wynikający ze wzrostu na rynkach wschodzących, zapewniły, że siła dolara zakłóciła konsensus rynkowy”.

Zobacz także: Kurs funta do dolara GBPUSD pozostanie w konsolidacji, twierdzi UOB

Sytuacja na wykresie EURUSD

Patrząc techniczne na kurs euro do dolara (EURUSD) na interwale H4, w ostatnim czasie doszło do obrony kluczowego oporu przy 1,1090. Po dwukrotnej reakcji podażowej na wysokości górnego ograniczenia układu 1:1, kurs ruszył w kierunku południowym. Aktualnie cena dotarła do wsparcia wynikającego z wcześniejszych reakcji cenowych oraz mierzenia 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Jak widać miejsce to nie jest obojętne dla kupujących, kurs wyraźnie odbija. Niemniej trzeba pamiętać, że wybicie dołem może doprowadzić do kolejnej fali spadkowej i testu kolejnych zniesień Fibonacciego.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here