Naga MarketsLogo FOMC na tle statuty wolnościPodczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na rynkach finansowych. Dużo działo się między innymi na dolarze amerykańskim, który zyskiwał do AUD, jak i EUR. Solidne wzrosty notowała dziś ropa, a na uwagę zasługuje również złoto, które dotarło do poziomu tegorocznych maksimów przy 1610$. Inwestorzy czekali jednak na tzw. “minutes” FOMC. Co wynika z opublikowanego przed chwilą protokołu ?


Kurs dolara bez większej reakcji po publikacji minutes FOMC

Dzisiejsze “minutes” FOMC wskazują, że bankierzy uważają obowiązujący poziom stóp procentowych jako odpowiedni. Wciąż podtrzymują oni zdanie, że powinny one wspierać wzrost gospodarczy oraz rynek pracy. Bankierzy odnieśli się także do potencjalnego ryzyka zewnętrznego czyli koronawirusa, a także na potrzebę powrotu do 2% celu inflacyjnego.

Podczas ostatniego spotkania Fed z Nowego Jorku zaproponował ograniczanie oraz konsolidację operacji repo, co zostało już ogłoszone oficjalnie przez lokalny Fed w zeszłym tygodniu. Tapering programu skupu krótkoterminowych papierów dłużnych miałby rozpocząć się w drugim kwartale. Jak wynika z zapisów z ostatniego posiedzenia, dużo czasu spędzono na dyskusjach odnośnie celu inflacyjnego, jednak nie padły żadne konkretne propozycje dotyczące zmian pod tym względem. Przegląd dotyczący perspektyw inflacyjnych powinien być dostępny w połowie roku.

Reakcja na dolarze jest właściwie niezauważalna, niemniej była to naprawdę udana sesja w wykonaniu USD.

Sytuacja techniczna na kursie EURUSD

Główna para walutowa znajduje się w silnym trendzie spadkowym od początku roku. Z kolei od pierwszych dni lutego mieliśmy do czynienia tylko z jedną sesją wzrostową sesją na EURUSD. Presja sprzedających jest bardzo duża, niemniej należy zwrócić uwagę na fakt, iż cena dotarła do mierzenia zewnętrznego 127,2%, które zostało wyznaczona z ostatniej większej fali wzrostowej. Jest to oczywiście dobre miejsce do do wykonania korekty, niemniej tendencja pozostaje spadkowa. Jeżeli mierzenie zostanie pokonane, istnieje spore prawdopodobieństwo na ruch w kierunku współczynnika 161,8%. Jeżeli jednak doszłoby do wykonania korekty wzrostowej, jako najbliższy opór należy traktować strefę przy okrągłym poziomie 1,0900.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here