Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) z szansą na odbicie do 1,16 dol., uważa Goldman SachsKurs euro do dolara (EUR/USD) spada w poniedziałek rano do 1,1270 dol. rozszerzając zakres zniżki z poprzednich tygodni. Łącznie od początku listopada notowania pary opadły o 2,6%, natomiast od końca 2020 roku o 7,7%. Zdaniem analityków MUFG oraz Goldman Sachs możliwy jest nieznaczne odbicie kursu EUR/USD w górę w perspektywie kolejnych miesięcy.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) – prognoza MUFG

Kurs euro do dolara (EUR/USD) może kontynuować zniżkę zdaniem analityków banku MUFG. Przede wszystkim, odpowiadać za to mogą konsekwencje nasilenia się pandemii w strefie euro.– Ryzyko gospodarcze z pewnością się pogorszyło i choć obecnie jest ono lepiej wyceniane, sytuacja może jeszcze ulec zmianie na gorsze. Austria ogłosiła dziś pełny lockdown, a ryzyko covidowe wzrosło w wielu krajach strefy euro. – zaznaczyli analitycy banku.

Według nich, Europejski Bank Centralny pozostanie w tyle za większością swoich odpowiedników z grona G10 w kwestii podwyżek stóp procentowych.

– Zmieniający się profil ryzyka gospodarczego może szybko zmienić oczekiwania rynków wobec EBC na grudniowym posiedzeniu. Nagle, EBC może mieć silne uzasadnienie dla utrzymania bardziej gołębiego stanowiska poprzez większy lub dłuższy program APP. Kluczowy będzie rozwój sytuacji w najbliższych dniach. Po drugie, w przyszłym tygodniu mamy protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. – stwierdzili analitycy MUFG.

Zobacz również: Cena ropy WTI spadła czwarty tydzień z rzędu. Czy to koniec rajdu?

– Opublikowane dziś przez EBC wrześniowe dane o rachunku płatniczym podkreśliły obecne negatywne przepływy portfelowe. Inwestorzy ze strefy euro kupili zagraniczne długoterminowe papiery dłużne o wartości 27,7 mld euro, a inwestorzy zagraniczni sprzedali 30,8 mld euro. W sytuacji, gdy globalne rentowności obligacji mają znacznie dalej rosnąć w stosunku do strefy euro, jest to czynnik, który może dalej ciążyć na EUR w nadchodzących miesiącach. – dodali.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) z szansą na odbicie do 1,16 dol., uważa Goldman Sachs
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Zdaniem analityków MUFG wciąż pozostaje pole do kontynuacji osłabienia euro w krótkim terminie i spodziewają się oni dalszej zniżki do poziomu 1,13 dol.

fpmarkets

Kurs EUR/USD – prognoza Goldman Sachs

Kurs euro do dolara zdaniem amerykańskiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs może posiadać jeszcze możliwość aprecjacji w krótkim i średnim terminie. To jednak zaniżenie prognoz wobec poprzednich analiz analityków banku.

Chyba, że nadchodzące szacunkowe odczyty PMI pokażą znaczące niespodzianki na plus. – podkreślili przedstawiciele Goldman Sachs.

– Oczekujemy, że rynki pozostaną skoncentrowane na ryzykach spadkowych dla aktywności w strefie euro. W związku z tym rewidujemy nasze 3m i 6m prognozy EUR/USD. – dodali.

Prognoza Goldman Sachs na 3 miesiące to 1,14 dol., a na 6 miesięcy to 1,16 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk akcje wykres | lpp gpw | gpw akcje | notowania ciech | orlen akcje notowania | kursy ropy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here