Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) w dół w kolejnych 12 miesiącach zdaniem DanskeKurs euro do dolara czekają spadki w sytuacji zacieśniania globalnych warunków płynności. Oprócz spodziewanych działań Rezerwy Federalnej w kwestii taperingu, pojawiły się pierwsze sygnały, że podobne czynności podejmuje Europejski Bank Centralny. Zwrócili na to uwagę analitycy Danske Bank, którzy spodziewają się spadku kursu EUR/USD w perspektywie kolejnych kilkunastu miesięcy.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) mają czekać spadki w średnim terminie według Danske Bank

Kurs euro do dolara (EUR/USD) według oceny analityków Danske czekać ma przecena względem obecnie notowanych poziomów powyżej 1,175 dol. Przedstawili oni szereg czynników, który ma za to odpowiadać.W przypadku dolara, kluczowa pozostaje kwestia taperingu postrzeganego jako „coś pewnego” w tym znaczeniu, że musi zostać rozpoczęty jeszcze do końca tego roku. Co więcej, globalny wzrost gospodarczy zdaje się spowalniać. Badania ankietowe pokazują, że zainteresowanie ze strony inwestorów w Europie spada. Sentyment rynkowy przesuwa się w stronę dolara. – zauważyli eksperci Danske Bank.

fpmarkets

Trwająca tendencja zmierzania w kierunku zacieśniania warunków płynności w ujęciu globalnym (m.in. EBC zmniejszająca zakres PEPP, Fed ogłaszający tapering, delewarowanie przez Chiny), a także słabsze wskaźniki wzrostu i niepewność co do inflacji (choć Fed zdaje się nieco reagować na to ostatnie) zapewne będą czynnikami wspierającymi spodziewane umocnienie dolara. – dodali.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) w dół w kolejnych 12 miesiącach zdaniem Danske
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Niezmiennie analizując zachowanie kursu euro do dolara trzeba zwracać uwagę na relację prowadzonej polityki pieniężnej przez oba banki centralne: Fed i EBC. Teraz, kluczowa jest kwestia początku redukowania zakresu programu skupu aktywów.

Zobacz również: Kursy walut. Euro z możliwym ruchem powyżej 1,21 dol. EUR/USD oczami Societe Generale

Oczekujemy, że Rezerwa Federalna będzie skłonna do ogłoszenia taperingu i zacieśniania polityki monetarnej w takich warunkach, przez co powstają zasadnicze ryzyka spadkowe dla kursu euro do dolara w nadchodzącym roku. – podkreślili eksperci z duńskiego banku.

invest

Przedstawili także swoje konkretne prognozy, które zakładają deprecjację kursu EUR/USD.

– Nasze rekomendowane poziomy to 1,15 dol. w perspektywie kolejnych 12 miesięcy oraz 1,13 dol. w horyzoncie 15 miesięcy. – podsumowali analitycy Danske Bank.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje notowania | biomed akcje wykres | system blik | cena akcji tauron | eur usd wykres | kurs orange | forex waluty online |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here