Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) w dół w kierunku 1,10 dol. według Danske BankKurs euro do dolara w połowie października odbił się od wsparcia w okolicach 1,1550 dol., ale zdaniem analityków Danske Bank to tylko krótkoterminowe wybicie, a w średnim terminie parę czeka dalsza deprecjacja w kierunku 1,10 dol. Ich zdaniem polityka EBC odegra rolę, ale nie będzie to kluczowy czynnik. Najbliższe spotkanie EBC już za tydzień.

Kurs euro do dolara: EBC nie podejmie jeszcze decyzji zdaniem Danske Bank

Analitycy Danske Bank spodziewają się, że EBC w dużej mierze pozostanie przy obecnych wytycznych polityki pieniężnej i nie zasygnalizuje nowych działań na planowanym na kolejny tydzień spotkaniu rady banku. Ich zdaniem, przedstawione zostaną nowe prognozy, a EBC zapewne zwróci uwagę na nowe ryzyka, czyli przede wszystkim rosnące ceny energii i pogarszające się perspektywy wzrostu gospodarczego.Oznacza to, że wciąż spodziewamy się EBC powtórzy opinię o tymczasowości obecnie notowanej wysokiej inflacji, tak jak Christine Lagarde powiedziała w ten weekend. Jednak ta narracja będzie poddana sporej próbie do kolejnego grudniowego spotkania. – stwierdzili eksperci z Danske Bank.

Sądzimy, że EBC będzie starał się przeprowadzić spotkanie o jak najmniejszej liczbie informacji, jak to możliwe. Spodziewamy się sporego odwrotu rynku od wyceny podwyżki stopy procentowej w grudniu 2022 roku. – podkreślili przedstawiciele Danske. – Rynki wyceniają obecnie podwyżkę o 10 punktów bazowych przez EBC w grudniu przyszłego roku. To zbyt agresywna wycena i nawet w najbardziej ekstremalnym scenariuszu nie możemy jej uzasadnić.

fpmarkets

Przed kilkoma tygodniami dowiedzieliśmy się o “taperingu bez taperingu” ze strony Lagarde. Wydaje się, że rynek wycenia już koniec PEPP, choć tak naprawdę nie został on jeszcze ogłoszony, na co zwrócili uwagę analitycy Danske.

Oczekuje się, że PEPP zostanie zakończony w marcu 2022 roku, zatem rynek skupia się na konwencjonalnym programie skupu aktywów APP, który powinien ulec rekalibracji. Spodziewamy się możliwego zakończenia PEPP przez EBC i jednocześnie wysłania gołębiego sygnału. – dodali.

Zobacz również: Kurs funta. GBP/USD tylko w tymczasowej zwyżce wg MUFG, który rekomenduje short

Przedstawiciele Danske ponownie zaznaczyli, że spotkanie EBC w przyszłym tygodniu będzie raczej neutralne:

Spodziewamy się konsensusu na spotkaniu, jednak patrząc w przyszłość, różnice w kwestii inflacji czy narracji związanej ze wzrostem gospodarczym, będą coraz bardziej dostrzegalne w kolejnych tygodniach, a kluczowa bitwa dotycząca modyfikacji zakresu skupu aktywów zapewne odbędzie się w grudniu. – podkreślili analitycy Danske Bank.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) w dół w kierunku 1,10 dol. według Danske Bank
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

W przypadku EUR/USD, relacja polityk pieniężnych i wysokości stóp procentowych między EBC i Fed powinny być czynnikiem o ograniczonym znaczeniu i będzie on ważniejszy, gdy stopy procentowe w strefie euro będą zmieniać wartość. – podsumowali. – Nasz ogólny pogląd zakłada, że EUR/USD będzie stopniowo opadał w kolejnym roku i spodziewamy się EUR/USD na poziomie 1,10 dol. za kolejne 12 miesięcy.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here