Naga MarketsKurs euro do dolara spadnie do końca tego roku zdaniem Capital EconomicsKurs euro do dolara zdaniem analityków Commerzbanku może aprecjonować w kierunku szczytów z początku tego roku w okolicach 1,2349 dol., jednak aby do tego doszło, kurs musi nieco odetchnąć na obecnych poziomach. Przeciwnego zdania jest Capital Economics, który sądzi, że EUR/USD zakończy ten rok na niższym poziomie niż bieżący.

Kurs euro zakończy ten rok na niższym poziomie niż obecny – Capital Economics

Kurs euro do dolara zdaniem Capital Economics czekać może utrata wzrostowego impetu, choć obecne dane gospodarcze dla strefy euro mogą wskazywać na bardzo dobre perspektywy dla europejskiej gospodarki. Zdaniem firmy badawczej, euro w tym roku osłabnie względem dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć spodziewamy się dalszej odbudowy europejskiej gospodarki, to nasz pogląd zakłada, że wskaźniki wzrostu gospodarczego oraz inflacji pozostaną słabsze niż w USA (choć to może być nieco przez tymczasowe “efekty otwarcia” gospodarek). – stwierdzili analitycy Capital Economics.

Siła europejskich danych makroekonomicznych w strefie euro w porównaniu z USA wynikać może przede wszystkim z względnych oczekiwań polityki pieniężnej w dwóch gospodarkach, które dopiero ostatnio zrównały się, a euro umocniło się. – dodali.

Plus500

Zdaniem Capital Economics nie należy spodziewać się podwyżek stóp procentowych przez EBC nawet w przeciągu kolejnych lat:

Sądzimy, że obecna wycena w kursie EUR/USD podwyżki stóp procentowych w strefie euro względem USA jest nieco przesadna: nie spodziewamy się, że EBC podniesie stopy procentowe do 2026 roku. W rezultacie, oczekujemy, że euro osłabnie względem dolara amerykańskiego, gdy dopasowanie rynkowych oczekiwań lepiej odzwierciedli faktyczne perspektywy gospodarcze dla obu wspomnianych gospodarek. – zaznaczyli eksperci Capital Economics.

Zobacz również: Elon Musk podkreślił, że nie ma żadnej kontroli nad dogecoinem (DOGE)

Analitycy Commerzbanku przedstawili swoje przewidywania dla kursu EUR/USD podtrzymując założenia wcześniejszych analiz:

invest

EUR/USD przebiło 1,2243, czyli szczyt z lutego tego roku. Dzienny RSI musi jeszcze potwierdzić ten szczyt, a my jesteśmy jeszcze nieco ostrożni. – stwierdzili analitycy Commerzbank. – Para musi w krótkim terminie utrzymać poziom 1,2150 dol., aby można było mówić o podtrzymaniu presji wzrostowej.

Naszym celem pozostaje 1,2349 dol., czyli maksimum lokalne z 2021 roku. Długoterminowym celem jest natomiast 1,2556/1,2619 dol., szczyt z 2018 roku, gdzie jest także obecnie 200-miesięczna średnia krocząca i 55-kwartalna średnia. – dodali.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here