Naga Markets

Kurs euro do dolara (EUR/USD) odbił w górę, ale ING prognozuje zniżkę do 1,05 dol.Kurs euro do dolara (EUR/USD) w czwartek rano notowany jest na poziomie 1,068 dol., choć jeszcze we wtorek notowania wyskoczyły do miesięcznych maksimów na 1,075 dol. Według analityków ING możliwa jest zniżka do 1,05 dol.

EUR/USD – MUFG jest neutralnie nastawiony

Jastrzębie komentarze prezes EBC Christine Lagarde, która wyraźnie zasygnalizowała, że EBC planuje przyspieszyć tempo zacieśniania polityki w odpowiedzi na rosnące ryzyko inflacyjne, dały pewne wsparcie dla EUR/USD. Z wypowiedzi wynika, że EBC planuje obecnie pierwszą podwyżkę stóp procentowych na posiedzeniu w dniu 21 lipca.Co więcej, Lagarde zasygnalizowała, że EBC chce znieść politykę ujemnych stóp procentowych do końca III kwartału tego roku.

– Oczekujemy, że EBC podniesie stopy o 25 pb zarówno na posiedzeniu 21 lipca, jak i 8 września. Zakończyłoby to politykę ujemnych stóp procentowych w strefie euro, obowiązującą od 2014 roku. Zniesienie polityki ujemnych stóp procentowych powinno zapewnić większe wsparcie dla EUR w przyszłości, biorąc pod uwagę, że okazała się ona skuteczna w utrzymywaniu słabego EUR poprzez zachęcanie do rekordowego odpływu kapitału na zagraniczne rynki obligacji w czasie jej obowiązywania. – skomentowali eksperci z MUFG.

Rynek stopy procentowej w strefie euro już teraz wycenia podwyżki stóp procentowych przez EBC o nieco ponad 100 pb do końca roku.

Zdolność euro do dalszego wzrostu w związku z normalizacją polityki EBC jest nadal ograniczona przez ryzyko związane z konfliktem na Ukrainie.

– Obecnie wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że konflikt ten okaże się bardziej długotrwały niż początkowo zakładano, co zwiększa ryzyko dłuższego okresu zakłóceń w gospodarce strefy euro, które spowodują zarówno osłabienie wzrostu, jak i dłuższe utrzymywanie się inflacji na wyższym poziomie. – zaznaczyli analitycy MUFG.
Gospodarka europejska jest wrażliwa na szoki związane z konsekwencjami inwazji Rosji na Ukrainę, a także ze słabym wzrostem gospodarczym w Chinach. Utrzymanie się pozytywnych tendencji w zakresie COVID w Chinach przyczyniłoby się do dalszego osłabienia presji na sprzedaż euro, na co zwrócili uwagę analitycy MUFG.

fpmarkets

EUR/USD może powrócić do 1,05 dol., prognozuje ING

Euro zyskało nieco wiatru w żagle dzięki ostatnim wypowiedziom Christine Lagarde, które zapowiedziały podwyżki stóp o 25 pb w lipcu i wrześniu.

NED

Jak podali analitycy ING, obecnie rynek wycenia podwyżkę stóp procentowych o 32 pb na posiedzenie EBC 21 lipca, a w najbliższych tygodniach może dojść do powrotu do poziomu 25 pb.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD) odbił w górę, ale ING prognozuje zniżkę do 1,05 dol.
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– (…) W najbliższym czasie możemy być świadkami powrotu w rejon 1,05-1,055 dol., gdyż cykl Fed jest wyceniany wyżej. Nie wydaje nam się, aby EBC wyprzedził Fed w zacieśnianiu polityki pieniężnej, mimo że EBC wydaje się wykorzystywać perspektywę agresywnego zacieśnienia do wspierania EUR/USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar frank | kurs hrywny wykres | kurs bitcoin wykres | allegro akcje rekomendacje | lotos akcje | kurs akcji pzu |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here