Naga MarketsKurs euro do dolara EUR/USD odbija od oporu, czas na korektę?
EUR/USD obija od ważnego oporu technicznego

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty na kursie euro do dolara. Niemniej ruch w górę, który było widać w godzinach porannych, szybko się skończył. Po wejściu na rynek kapitału ze Stanów Zjednoczonych, główna para walutowa zmieniła kierunek. Czy właśnie rozpoczyna się głębsza korekta spadkowa na EUR/USD?

  • Kurs euro do dolara dociera do kluczowego oporu
  • EUR/USD odbija od poziomu 1,2340 USD
  • Czy na głównej parze walutowej dojdzie do wykonania korekty spadkowej?

Kurs euro do dolara z szasną na korektę?

Początek dzisiejszej sesji przyniósł kontynuację zwyżki na głównej parze walutowej. Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, notowania dotarły do kluczowej strefy oporowej przy 1,2340, gdzie pojawili się sprzedający. Co prawda obecna świeca W1 może jeszcze zmienić swój kształt do końca tygodnia, jednak w przypadku zamknięcia się z wysokim górnym cieniem, możliwa będzie korekta spadkowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał W1

W przypadku przejęcia inicjatywy przez sprzedających, możliwe będzie wygenerowanie głębszej korekty po ostatnich silnych wzrostach. W przypadku takiego scenariusza, jako pierwsze ważne wsparcie należy traktować strefę przy 78,6%, a następnie okolice okrągłego, psychologicznego poziomu 1,20 USD.

Kurs EUR/USD z podażową świecą dzienną

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – D1, możemy zauważyć dynamiczną reakcję podażową, która pojawiła się na wysokości wspomnianego oporu przy 1,2340. Zamknięcie się dzisiejszej świecy dziennej na aktualnym, bądź niższym poziomie – będzie oznaczać szasnę dla podaży do wykonania głębszej korekty spadkowej.

Ruch w dół powinien przyspieszyć w momencie pokonania dolnego ograniczenia lokalnego kanału wzrostowego. W przypadku takiego scenariusza, najbliższe wsparcie powinna stanowić strefa przy 1,2150 (biegunowość współczynnika 78,6%, a następnie dopiero okolice okrągłego poziomu 1,20 USD, gdzie znajdują się szczyty z września.

Wykres EUR/USD
EUR/USD interwał D1

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy naftowej | system blik | bitcoin wykres | notowanie dolara | cena dolara | dowjones |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here