Naga Markets

Kurs euro do dolara (EUR/USD) nie przebije 1,15 dol., uważa INGKurs euro do dolara raczej nie skorzysta na krótkoterminowym osłabieniu dolara, jak uważają analitycy ING FX. Analizując nadchodzące w tym tygodniu wydarzenia makroekonomiczne i czynniki ryzyka spodziewają się oni, że w perspektywie miesiąca kurs EUR/USD opadnie do 1,12 dol.

Euro może stracić wobec dolara w tym tygodniu wg analityków ING

W styczniu nasiliły się głosy o tym, że możliwe są nawet cztery podwyżki stóp procentowych ze strony Rezerwy Federalnej w tym roku, podczas gdy trzy są już “wliczony w ceny”. Jednocześnie, indeks dolara opadł w połowie stycznia do dwumiesięcznych minimów.Naszym zdaniem wynikało to głównie ze “sprzedaży faktów”. Nierzadko ma to miejsce w okolicach publikacji non-farm payrolls (NFP) czy inflacji CPI, co spowodowało znaczne odreagowanie długich pozycji netto na dolarze, a także wzrost atrakcyjności rynków zagranicznych. Wątpimy, by wynikało to z rzeczywistej ponownej oceny przebiegu trajektorii wzrostu gospodarczego w USA. – skomentowali analitycy ING.

 

TradingView Chart
Notowania indeksu dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Złoto w górę w poniedziałek. Inwestycja w kruszec jest niekorzystna, twierdzi analityk

– Dolar może obecnie liczyć na bardziej zrównoważone pozycjonowanie, co pozostawia miejsce na odbudowanie długich pozycji na greenbacku w okresie poprzedzającym rozpoczęcie zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed. – dodali.

Zwykle podwyżki stóp procentowych przez Fed wspierają notowania dolara.

– Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się stabilizacji lub pewnego ożywienia dolara w nadchodzącym tygodniu. – podkreślili eksperci z ING.

XTB

W związku z potencjalnym umocnieniem amerykańskiej waluty, notowania pary EUR/USD mają zdaniem ING opaść niż raczej wybić w kierunku 1,15 dol.

fpmarkets

Zdaniem ING, wciąż istotne są czynniki ograniczające potencjał euro do zwyżki. Przede wszystkim, zwrócili oni uwagę na zatrzymane przez Omikron ożywienie wzrostu gospodarczego, które daje EBC powody do zachowania ostrożności w normalizacji polityki. Po drugie, wysokie ceny energii są obecnie istotnym problemem w UE, oraz po trzecie: euro może ucierpieć z powodu napięć geopolitycznych między Rosją a Zachodem i szumu politycznego we Włoszech.

TradingView Chart
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Spodziewamy się, że kurs EUR/USD osunie się z powrotem w kierunku 1,12 – 1,13 dol. w najbliższym czasie, ale na przyszły tydzień z zadowoleniem przyjęlibyśmy już stabilizację poniżej 1,15 dol. jako znak, że byczy impuls na tej parze był tymczasowy. – podsumowali analitycy ING.

Eksperci ING FX wyznaczyli prognozę dla kursu EUR/USD na poziomie 1,12 dol., a ich nastawienie wobec notowań pary na ten tydzień jest neutralne.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | korona norweska kurs | stalprodukt cena akcji | kurs lewa do złotówki | kurs akcji neuca | benefit notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here