Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) może utrzymać się w trendzie spadkowym, uważa BofAKurs euro do dolara (EUR/USD) po wielu tygodniach spadków rozpoczętych jeszcze na przełomie maja i czerwca, w II połowie sierpnia doznał nieco ulgi odbijając w górę o niemal 2%. Jednak zdaniem analityków BofA, to nie koniec przeceny. Kolejne miesiące mają przynieść spadki EUR/USD, a odpowiadać za to będzie przede wszystkim różnica w sytuacji gospodarczej w Europie oraz USA.

  • EBC może rozczarować rynki swoim gołębim nastawieniem
  • Tymczasem Fed jest nieco bardziej ostrożny w deklaracjach zacieśniania polityki pieniężnej, niż był jeszcze przed kilkoma tygodniami
  • Inflacja w USA może spaść w kolejnych miesiącach, podczas gdy w Europie może wzrosnąć
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro do dolara ze spadkową prognozą BofA

Kurs euro do dolara pomimo odbicia w górę w drugiej połowie sierpnia może nadal być w trendzie wzrostowym zdaniem analityków Bank of America. Wyliczają oni szereg czynników, który może do tego doprowadzić, ale większość należy do do grupy związanej z relatywnym porównaniem sytuacji makroekonomicznej w strefie euro i USA:Odbicie gospodarcze było słabsze w strefie euro niż w Stanach Zjednoczonych. Oczekiwania inflacyjne w Europie pozostają poniżej tych w USA. – rozpoczęli ogólnie eksperci z Bank of America.

Nadal kluczowa pozostaje także relacja poczynań banków centralnych odpowiedzialnych za obie waluty.

Nieco bardziej negatywne perspektywy dla aktywów ryzykownych (akcje, przyp. red.) podczas normalizacji polityki przez Rezerwę Federalną mogą również zaważyć na kursie euro do dolara. – dodali.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) może utrzymać się w trendzie spadkowym, uważa BofA
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Powrót zwiększonej skłonności do ryzyka na globalnych rynkach jest głównym czynnikiem dla naszych prowzrostowych oczekiwań wobec dolara amerykańskiego, szczególnie teraz, gdy ryzyko spowolnienia działań Fed (wycofanie z taperingu) zostało nieco zmniejszone. Z kolei EBC może zawieźć jeśli chodzi o zdecydowanie w prowadzeniu polityki pieniężnej, czym może rozczarować rynki. – zauważyli eksperci z Bank of America.

Zobacz również: Wrzesień to najgorszy miesiąc dla Wall Street. Jak zachowa się S&P 500?

– Co więcej, inflacja w strefie euro może wzrosnąć pod koniec roku, podczas gdy ta w USA nieco spaść, co może nieco zaskoczyć rynek FX pomimo tego, że obie są wywołane tymczasowymi czynnikami. – dodali.

invest
Plus500

Przedstawili oni także swoją rekomendację ceny docelowej oczekując dalszej deprecjacji kursu euro do dolara.

Kurs EUR/USD opadł w III kw. 2021 r., co jest zgodne z naszymi prognozami, ale spodziewamy się, że ten ruch będzie trwał nadal i podtrzymujemy naszą prognozę do końca tego roku zakładającą spadek do 1,15 dol., tym samym podkreślając dalsze umocnienie USD. – podsumowali analitycy BofA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dla dolara | akcje mbank | enea akcje kupno | nasdaq akcje | kurs baryłki ropy | develia notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here