Naga Markets

Kurs euro do dolara (EUR/USD) może przerwać spadki, uważa ING FXKurs euro do dolara (EUR/USD) w środę i czwartek notowany był tymczasowo nawet poniżej poziomu 1,12 dol., a piątkowa sesja, która przyniosła korektę na szerokim rynku okazała się korzystna dla byków na eurodolarze. Ostatecznie, kurs EURUSD zakończył piątek na poziomie 1,1306 dol. ze zwyżką o 0,9%.

Euro umocniło się w piątek, deprecjonuje w poniedziałek

Kurs euro do dolara w poniedziałek osuwa się o skromne 0,13% do 1,1291 dol. odreagowując zwyżkę z poprzedniej sesji.– Po kontynuacji strat w listopadzie, EUR/USD wyglądał na wyprzedany w ostatni czwartek i informacje o szczepie Omikron okazały się katalizatorem dla odbicia. – skomentowali analitycy ING Think.

Analitycy ING FX spodziewają się, że pojawienie się nowych informacji o wariancie Omikron koronawirusa może wpłynąć na zachowanie amerykańskiej waluty i w rezultacie na układ sił na rynku walutowym.

– Do nadejścia grudnia uważaliśmy, że spowolnienie/odwrócenie popytu na finansowanie dolara w związku z bilansem na koniec roku może doprowadzić do osłabienia amerykańskiej waluty, jednak niepewność związana z wariantem Omikron może teraz również spowolnić część zakupów USD w związku z normalizacją polityki pieniężnej przez Fed. – skomentowali analitycy ING Think.

fpmarkets

Kluczowym wskaźnikiem od wielu miesięcy jest inflacja, która w strefie euro na tak wysokich poziomach jak obserwowane niedawno nie była już od długiego czasu.

– W tym tygodniu w strefie euro, z dala od szczepu Omikron, w centrum uwagi znajdą się publikacje szacunkowych wskazań listopadowych odczytów inflacji CPI w całym regionie. Będą one zapewne zmierzać ku kolejnym maksimom cyklu inflacyjnego. – zauważyli eksperci z ING.

TradingView Chart
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Odwrócenie transakcji carry trade finansowanych przez euro (np. popularna była krótka transakcja EUR/RUB) bez wątpienia odegrało rolę w rajdzie EUR/USD, a uspokojenie globalnego apetytu na ryzyko niewątpliwie będzie miało wpływ na to, jak długo potrwa okres konsolidacji EUR/USD. – dodali.

Zobacz również: Dolar amerykański umacnia się w poniedziałek pośród informacji o szczepie Omikron

Jak na razie kurs EUR/USD powinien poruszać się w przedziale 1,1220-1,1320. – podsumowali.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko akcje kupno | kurs dolara wykres | giełda prognozy | cena akcji lpp | kurs forinta prognozy na najbliższe dni | euro korona norweska |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here