Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) czekają dalsze spadki zdaniem analityków RabobankKurs euro do dolara wraz z przełomem sierpnia i września porzucił trend wzrostowy i utrzymywał się w tendencji spadkowej, która sprowadziła go do okolic wsparcia na 1,166 dol. Analitycy Rabobank z uwagi na szereg czynników związanych z nastrojami na rynkach wschodzących, problemami energetycznymi czy relacją polityk EBC/Fed, przewidują osunięcie się notowań pary niżej do 1,16 dol.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) w kierunku 1,16 dol. – Rabobank

Kurs euro do dolara po silnej przecenie w czerwcu kontynuował, ale w wolniejszym tempie, trend spadkowy, który na koniec września sprowadził go poniżej 1,17 dol. Zdaniem analityków Rabobank, nastawienie EBC oraz zacieśnianie polityki przez Fed będzie negatywnym czynnikiem dla EUR/USD.Oczekiwania co do tego, że EBC odejdzie od gołębiej polityki w kolejnych miesiącach są dość ograniczone. – zauważyli przedstawiciele Rabobank. – Niemieckie wybory nie okazały się głównym czynnikiem sterującym rynkiem, chociaż pojawiła się niepewność związana z tym, że koniec ery Merkel nie jest pozytywnym czynnikiem dla EUR.

Plus500

Dolar amerykański zapewne nie będzie znacząco się wycofywał dopóki nastroje na rynkach wschodzących nie ulegną poprawie. To oznacza, że muszą pojawić się perspektywy silniejszego wzrostu w regionie. Może to okazać się trudniejsze do osiągnięcia w otoczeniu, w którym dominuje strach zarówno przed wysokimi cenami energii, jak i wyższymi stopami procentowymi w USA. – stwierdzili analitycy Rabobank.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) czekają dalsze spadki zdaniem analityków Rabobank
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Bank inwestycyjny według swoich prognoz spodziewa się osiągnięcia poziomu 1,16 dol. w ciągu kolejnych miesięcy. Jednak spoglądając na wykres kursu euro do dolara i obserwując spadkowy impet we wrześniu, możliwe jest osiągnięcie tego celu znacznie wcześniej.

Zobacz również: Tesla z nowym rekordem sprzedażowym? Elon Musk pokaże wyniki dostaw na początku października

Nasza 6-miesięczna rekomendacja osiągnięcia przez EUR/USD celu 1,16 może zrealizować się szybciej niż sądziliśmy. – podkreślili eksperci z Rabobank.

Tymczasem, analitycy Societe Generale w oparciu o analizę techniczną również spodziewają się zejścia EUR/USD do okolic. 1,16 dol.

invest

Nasza prognoza spadkowa zakłada spadek do poziomu 1,1610 dol. – stwierdzili analitycy Societe Generale.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here