Naga Markets

Kurs euro do dolara: dwucyfrowa inflacja w strefie euro, czy dane to potwierdzą?Kurs euro do dolara (EUR/USD) doznał spektakularnego odrodzenia w tym miesiącu i od dołka z początku listopada w zaledwie dwa tygodnie wybił w górę o 6,5%. Nastroje wokół EUR są na tyle pozytywne, że nawet incydent związany z uderzeniem rakiety w terytorium Polski będącej krajem NATO, ani zapowiedzi gołębiego Europejskiego Banku Centralnego nie wpłynęły na przerwanie passy.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) zyskał ponad 5% od początku miesiąca

Kurs euro do dolara (EUR/USD) w czwartek rano spada o skromne 0,1% do 1,038 dol., po tym gdy w środę notowania pary zyskały 0,44%. Łącznie od początku listopada EUR/USD zyskał 5,15%.

Jeśli kurs euro do dolara zakończyłby listopad na obecnym poziomie, byłby to najlepszy wzrostowy miesiąc od września 2010 roku.

– Kurs euro do dolara (EUR/USD) doświadczył w środę zmiennej sesji, kiedy to wczesna siła zaprowadziła rynek na krótko powyżej kluczowej długoterminowej 200-dniowej średniej, obecnie widocznej na 1,0424 dol., ale następnie rynek wycofał się pod koniec sesji, zamykając się poniżej tego poziomu, jak podejrzewamy. – stwierdzili analitycy Credit Suisse.

Kurs euro do dolara: dwucyfrowa inflacja w strefie euro, czy dane to potwierdzą?
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Nadal widzimy możliwość dalszej konsolidacji poniżej tego poziomu w najbliższym czasie, ale nasze szersze nastawienie pozostaje pozytywne dla ewentualnego trwałego przełamania w odpowiednim czasie, które utoruje drogę dla dalszej podbicia do 1,0550 dol., a następnie testu oporu na poziomie 38,2% zniesienia całego spadku z lat 2021-2022 przy 1,0615 dol. – dodali.

Eksperci z Credit Suisse obecnie spodziewają się kursu euro do dolara (EUR/USD) na poziomie 1,035 dol., ale w krótkim terminie nie wykluczają podbicia.

– Oczekujemy, że opór przy 1,0424 będzie krótkoterminowym ograniczeniem przed ewentualnym ruchem do 1,0612/15. – podsumowali analitycy Credit Suisse.

Zobacz również: Kurs franka: Szwajcaria radzi sobie z kryzysem lepiej niż strefa euro

XTB

Krótkoterminowa prognoza kursu euro (EUR/USD) od ING

Europejski Bank Centralny rozważa podniesienie stopy procentowej o 50 pb, zamiast 75 pb jak poprzednio, jak wywnioskować można z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli banku centralnego.

– Kurs euro do dolara (EUR/USD) pozostaje w trybie korekcyjnym i nie reaguje zbytnio na doniesienia prasowe o tym, że Europejski Bank Centralny preferuje podwyżkę o 50 pb zamiast 75 pb w grudniu. Warto zauważyć, że rynek opcji walutowych nie wykazuje już oznak niepokoju – tj. inwestorzy nie rzucają się do kupowania opcji call na euro. Można argumentować, że dzięki temu obszar 1,05 dol. staje się nieco twardszym pułapem na IV kw. 2022 roku. – skomentowali analitycy ING.

Minister finansów Wielkiej Brytanii, Jeremy Hunt, przedstawi dziś nowy plan fiskalny skupiający się na ratowaniu podupadającej brytyjskiej gospodarki. Pomysł wcześniejszego rządu spotkał się z dużą krytyką, czego skutkiem była dymisja premier Liz Truss i jej gabinetu. To wydarzenie może mieć także wpływ na zachowanie kursu euro.

– Spodziewajcie się, że kurs EUR/USD będzie dziś ciągnięty przez GBP/USD, podobnie jak to miało miejsce we wrześniu. Zakres 1,0270-1,0500 pozostaje naszym oczekiwanym krótkoterminowym przedziałem handlowym dla kursu euro do dolara. – dodali.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Markets. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara może odbić?
Następny artykułJR Holding ASI S.A. może sfinalizować w tym roku co najmniej 2 transakcje za ponad 20 mln zł
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here