Naga MarketsKurs euro do dolara czekają spadki zdaniem analityków Danske BankKurs euro do dolara sukcesywnie rośnie od początku kwietnia odbijając ponownie powyżej granicy 1,20 dol. Jednak zdaniem analityków Danske Bank, to krótkoterminowe odbicie, a w średnim i długim terminie, euro czeka osłabienie wobec dolara.

  • Danske uważa, że EBC zrezygnuje z PEPP jeszcze w tym roku
  • Ich zdaniem, neutralna wycena na euro to przedział 1,08 – 1,20 dol.
  • Swoją spadkową prognozę dla euro utrzymują już od kilku miesięcy

Kurs euro mają czekać spadki w kolejnych miesiącach

Stany Zjednoczone zapewne odczują bardzo gwałtowną normalizacją sytuacji na rynku pracy, ale także widoczną w innych wskaźnikach makroekonomicznych na przestrzeni kolejnych 6-12 miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ich zdaniem, potencjalna poprawy sytuacji przejawia się szczególnie na rynkach akcyjnych, ale także poprzez niskie spready kredytowe czy oczekiwania inflacji na poziomie 2,6%. Wsparciem jest także przede wszystkim polepszająca się sytuacja związana z pandemią w USA i relatywnie szybkie tempo szczepień.

Nadal widzimy istotny wpływ zwalniania tempa poprawy sytuacji gospodarczej w Chinach i to wpłynie na odbudowę w Europie nieco negatywnie w II połowie 2021 roku. – stwierdzili analitycy Danske Bank.

Według ich opinii, rynek zaczyna uwzględniać scenariusz podnoszenia przez Fed stóp procentowych i ograniczenia zakupów obligacji z rynku, w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Plus500

W tym samym czasie, przedstawiciele Rady EBC wykazują dość zróżnicowane podejście co do kwestii programu PEPP. Spodziewamy się, że EBC raczej zakończy PEPP w II połowie 2021 roku niż w I kw. 2022 r. z uwagi na fakt, że jastrzębie w składzie Rady są dość twardo nastawieni wobec europejskiej odbudowy i wyższych oczekiwań inflacyjnych. – zauważyli.

Analitycy Danske spodziewają się, że amerykański rynek akcyjny nadal będzie zachęcał inwestorów zagranicznych do lokowania tam kapitału. To może być czynnikiem wspierającym dolara.

Zdanie analityków Danske Bank co do wartości godziwej dla kursu EUR/USD od wielu miesięcy jest niezmienne i zakłada zakres 1,08-1,20 dol., zależnie od wykorzystanego modelu.

Zobacz również: Tesla: tragiczny wypadek pasażerów Modelu S prowadzonego autopilotem

Prognozy Danske Bank dla kursu euro wobec dolara są następujące: w perspektywie jednego miesiąca to 1,19 dol., za 3 miesiące to 1,18 dol., za pół roku 1,17 dol., natomiast za rok powinniśmy oczekiwać 1,15 dol.

Nie zmieniamy naszych prognoz, nadal spodziewamy się umocnienia USD. Kluczowymi ryzykami są: 1) spełnienie oczekiwań co do odbudowy amerykańskiej gospodarki, 2) kwestia tego, czy UE zaskoczy pozytywnie czy negatywnie jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, 3) status spraw dyplomatycznych między USA i Chinami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | kurs s&p 500 | notowania biomed | ropa prognozy | kryptowaluta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here