Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) czeka korekta w nadchodzących tygodniach - prognozuje RabobankNotowania dolara amerykańskiego (USD) będą prawdopodobnie podatne ze względu na rentowność, to jednak straty mogą zostać ograniczone, uważa Rabobank. Banki centralne nie chcą bowiem umocnienia własnych walut, co będzie tonować osłabienie greenbacka m.in. w stosunku do kursu euro. Gdzie zatem może zmierzać para walutowa EUR/USD w najbliższym czasie?

  • Fed odrzucił możliwość wprowadzenia ujemnych stóp procentowych
  • Główne banki centralne mogą reagować na osłabienie dolara
  • Kurs euro (EUR/USD) pokonał długoterminową linię trendu spadkowego

Rosnące bilanse banków centralnych nie będą sprzyjać dolarowi

Globalni inwestorzy najprawdopodobniej kontynuują zakup ryzykownych aktywów po cofnięciach. Powodem będą przez wszystkim oczekiwania, co do gotowości banków centralnych, do wykorzystania rosnących bilansów w celu przeciwdziałania spadkom po złych wiadomościach z gospodarek. Takie środowisko nie będzie sprzyjało dolarowi amerykańskiemu, uważa Rabobank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy są jednak zdania, że osłabienie dolara będzie ograniczone ze względu na reakcję globalnych banków centralnych zaniepokojonych zbyt silnym wzrostem krajowych walut.

Rabobank rozważa dwa elementy, które zapewnią dolarowi ochronę. Pierwszy wskazuje na odrzucenie przez Fed możliwości wprowadzenia ujemnych stóp procentowych.

Drugi element mówi o tym, że amerykańska waluta nie porusza się w próżni. Jeśli dolar słabnie, inne waluty muszą się umacniać. Jednakże, główne banki centralne będą niechętnie tolerować zyski własnych walut, zwłaszcza biorąc pod uwagę niską inflację i luki produkcyjne.

Istnieje zatem zwiększone ryzyko wojen walutowych z bankami centralnymi opierającymi się dużym stratom dolara.
– Słabość dolara zwiększa zatem szanse na dalsze zobowiązania ze strony różnych banków centralnych, aby w razie potrzeby zwiększyć luzowanie – uważa Rabobank.

Rabobank obniżył prognozy spadku kursu euro do dolara (EUR/USD), ale nie spodziewa się więcej niż nieznacznych wzrostów.

Notowania EUR/USD mogą skorygować do 1,20/1,19

Analitycy Rabobanku zauważają, że po zmiennym pierwszym kwartale, kurs pary walutowej EUR/USD zyskał silną trakcję wzrostową. Przebił wtedy długoterminową linię trendu spadkowego biegnącą od maksimum z 2008 roku.

– Warto zauważyć, że ta sama linia trendu ograniczyła wzrosty w I kwartale 2018 roku, a po odbiciu od niej miał miejsce trwający 2 lata trend spadkowy. Zasadniczo, fakt, że euro zdołało pokonać tę ważną barierę, było silnym byczym sygnałem. Zniesienie 38,2% Fibonacciego trendu niższego z lat 2008-2017 jest kolejnym celem dla byków na Eurodolarze – uważa Rabobank.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres miesięczny
Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres miesięczny

Ponadto, analitycy zwracają uwagę, że wspomniany wyżej poziom zniesienia zbiega się ze szczytem z 2018 roku, tworząc potencjalnie silny obszar oporu wokół poziomu 1,25 USD.

– Biorąc pod uwagę, że po dwóch poprzednich głównych ruchach wzrostowych w tym roku nastąpiły cofnięcia, kolejna korekta najprawdopodobniej nastąpi w najbliższych tygodniach – prognozuje Rabobank.

Silna preferencja rynku do kupowania spadków powinna ograniczyć korektę do ok. 1,20/1,19. Rabobank nie jest szczególnie byczy nastawiony do euro, ale ci uczestnicy rynku, którzy oczekują, że waluta osiągnie szczególnie dobre wyniki w nadchodzących latach, mogą mieć ambitny cel na poziomie około 1,45 USD.

Poniżej znajdziesz także prognozy Rabobank dla innych kluczowych par walutowych w okresie od 1 miesiąca do pół roku (6m):

Para walutowa 1m 3m 6m
EUR/USD 1.22 1.20 1.22
USD/JPY 103 103 105
GBP/USD 1.37 1.35 1.39
EUR/GBP 0.89 0.89 0.88
EUR/CHF 1.08 1.08 1.09
AUD/USD 0.76 0.75 0.76
NZD/USD 0.71 0.70 0.72
USD/CAD 1.29 1.31 1.32
EUR/NOK 10.52 10.45 10.40
EUR/SEK 10.15 10.10 10.00
GBP/JPY 141 139 146
GBP/AUD 1.80 1.80 1.82

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | maxitrade.com logowanie | camparic | de30 dax | cena ropy | bitcoin akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here