Naga MarketsKurs euro do dolara coraz niżej, ciemne chmury nad EURUSDMogłoby się wydawać, że 2020 rok przyniesie umocnienie euro i przywróci blask wspólnej walucie. W ostatnich miesiącach Europa zmagała się głównie z decyzją Wielkiej Brytanii o opuszczeniu wspólnoty, jednak od kiedy Brexit stał się faktem, euro nie radzi sobie najlepiej. W tym tygodniu notowania EURUSD kontynuuje spadki, kurs zbliża się do strefy wsparcia przy okrągłym poziomie 1,0900. Jeśli dojdzie do jego wybicia, będzie można mówić o najniższych poziomach od połowy 2017 roku. 


Kurs euro do dolara w tarpatach

Od początku stycznia euro znajduje się pod presją sprzedających. Sytuacja nie wygląda najlepiej. Notowania EURUSD zbliżają się do ubiegłorocznych minimów przy 1,0900. Za takim ruchem przemawia kilka czynników, nie tylko sytuacja polityczna, ale też dane makroekonomiczne ze strefy euro wypadają słabo. Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła ostatnio o 3,5% m/m a rozczarowujące wyniki odnotowały też Francja, czy Włochy. Warto też wspomnieć o sytuacji w Chinach, gdzie rozprzestrzeniający się koronawirus wspiera dolara, a co za tym idzie osłabia euro.

Zobacz również: Koronawirus: Ponad 1000 potwierdzonych ofiar w Chinach. “Epidemia nie może wymknąć się spod kontroli” – apeluje WHO

Kurs euro do dolara na interwale tygodniowym

Jeśli spojrzymy na szeroki interwał czasowy – W1 można zauważyć, że kurs miał w ostatnim czasie wyraźny problem z wyjściem powyżej średniej SMA50. Odbicie od niej pod koniec roku doprowadziło do ruchu jaki obserwujemy w pierwszych tygodniach nowego roku. Aktualnie nic nie wskazuje na odwrócenie, niemniej okolice okrągłego poziomu 1,0900 mogą stanowić kluczowe wsparcie. Wyznaczenie w tym miejscu formacji podwójnego dna byłoby świetnym sygnałem do większej korekty wzrostowej, niemniej biorąc pod uwagę ostatnią dynamikę spadków, istnieje spore ryzyko wybicia poziomu dołem. Co prawda aby mówić o ruchu w kierunku minimów z 2016 roku jest jeszcze za wcześnie, niemniej w przypadku zamknięcia tygodnia poniżej 1,0900 trend spadkowy zostanie potwierdzony. 

Wykres EURUSD
EURUSD interwał W1

Zobacz także: Hard Brexit nadal w grze. Rośnie napięcie na linii UE-UK

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

Sytuacja techniczna na przedziale D1

Spoglądając na niższy interwał czasowy – D1, od początku lutego dominuje strona podażowa. Do tej pory każda sesja kończyła się pod kreską. Dominacja strony podażowej jest na tyle silna, że wsparcie przy 1,0900 jest zagrożone. Co prawda jest do dobre miejsce do rozważenia pozycji długich, niemniej główna tendencja pozostaje spadkowa, dlatego też w przypadku wybicia dołem należy się spodziewać przyspieszenia ruchu w kierunku południowym. Z kolei gdyby w najbliższym czasie doszło do odbicia, jako kluczowy opór należy traktować strefę przy 1,1000, gdzie wypada górne ograniczenie układu Overbalance oraz wcześniejsze reakcje ceny. 

Wykres EURUSD
EURUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here