Naga Markets

Kurs euro czeka na decyzję EBC. Para EUR/NZD oscyluję w okolicach 1,661Decyzja EBC w sprawie stóp procentowych i konferencja prasowa Christine Lagarde to najważniejsze wydarzenia dnia. Ogłoszenie stóp nastąpi o godz. 13:45, natomiast konferencja prasowa rozpocznie się 45 minut później, o godz. 14:30. Choć zmiana poziomu stóp procentowych jest mało prawdopodobna, mogą pojawić się wyraźne i jasne wskazówki co do przyszłych ruchów.

Lipcowa podwyżka jest już prawie przesądzona

EBC przedstawi dziś nowe prognozy gospodarcze i może ogłosić zakończenie programu QE, co utorowałoby drogę do podwyżki stóp już w przyszłym miesiącu. Wygląda na to, że lipcowa podwyżka jest już prawie przesądzona, ale niepewna jest skala podwyżki. Obecne wyceny rynkowe wskazują na podwyżkę o 36 pb na posiedzeniu 21 lipca, a następnie o 38 pb we wrześniu.Są to bardzo jastrzębie oczekiwania wobec tradycyjnie bardzo gołębiego banku centralnego. Choć jest mało prawdopodobne, by Lagarde jasno wskazała o ile EBC podniesie stopy w lipcu, inwestorzy będą szukać jakichkolwiek wskazówek.

Źródło: xStation5

Patrząc na wykres EURNZD, widzimy, że na początku tego tygodnia kurs przetestował górne ograniczenie ostatniej konsolidacji na poziomie 1,6650, ale cena pozostała w jego ryzach.

Silny, jastrzębi sygnał wysłany dziś przez EBC może pomóc we wznowieniu ruchu w górę. W przypadku przebicia się powyżej strefy cenowej 1,6650, kolejny opór można znaleźć na poziomie 1,6770.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cmc markets | bitcoin trader | pgnig giełda | kurs pko | develia giełda | celon cena akcji | echo investment giełda |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here