Po weekendzie na rynku akcji panuje panika w związku z informacjami o nowych ogniskach koronowirusa poza granicami Chin. Groźny wirus dotarł także do Europy, gdzie chociażby we Włoszech lawinowo rośnie liczba zarażonych. Niestety na całej sytuacji traci polski złoty, który właściwe już od kilku tygodni znajduje się pod presją sprzedających. PLN traci dziś do franka szwajcarskiego (CHF) i euro (EUR). Z kolei nieznacznie zyskuje do funta brytyjskiego (GBP) i dolara amerykańskiego (USD).

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce w poniedziałek 24 lutego:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3050 euro
USDPLN 3,9605 dolar
GBPPLN 5,1230 funt
CHFPLN 4,0540 frank

Kurs dolara, franka, funta i euro w stosunku do polskiego złotego PLN


Kurs dolara rośnie nieprzerwanie od 7 tygodni, kiedy skończy się passa?

Notowania USDPLN wciąż kontynuuje zwyżkę, ostatni tydzień był 7 z rzędu, który zamknął się na plusie. Jednak pomimo dobrego rozpoczęcia dzisiejszej sesji, widzimy pewne wycofanie dolara, przez co na interwale D1 istnieje szansa wyrysowania podażowej formacji świecowej – spadającej gwiazdy. Zamknięcie się dnia na aktualnym poziomi, bądź niżej będzie szansą dla strony podażowej na wykonanie korekty spadkowej po ostatnich silnych wzrostach. Jako kluczowe wsparcie należy traktować okolice poziomu 3,9280 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1, oraz wcześniejsze reakcje ceny.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Euro zyskuje do złotego, kurs EURPLN powyżej 4,30 zł

Patrząc na interwał dzienny, kurs euro do złotego kontynuuje zwyżkę. Aktualnie można mówić o szerokiej formacji oRGR. Jeżeli dzisiejsza sesja zamknie się na obecnym poziomie, bądź wyżej – dojdzie do wybicia linii szyi struktury, co może zapowiadać jeszcze większe wzrosty. Sygnał popytowy zostanie jednak potwierdzony dopiero w momencie pokonania kluczowej strefy oporowej przy 4,3150 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Kurs franka wybija kluczowy opór, CHFPLN najwyżej od marca 2017 roku!

Patrząc na interwał D1, widać że frank szwajcarski nie zwalnia tempa. Dziś doszło do wyjścia powyżej szczytów z 2019 roku! Tendencja wciąż pozostaje niekorzystna dla polskiego złotego. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, potwierdzona została więc tendencja wzrostowa. Oczywiście ryzyko korekty spadkowej wciąż występuje, niemniej dopóki notowania znajdują się powyżej wybitej bariery przy 4,04 zł, wydaje się że bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty Gdyby doszło jednak do cofnięcia, kolejnym ważnym poziomem będzie okrągły – 4,0000 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs funta odbija od oporu, GBPPLN po 5 zł i 12 groszy

Kurs funta brytyjskiego ponownie odbija się od kluczowej strefy oporowej wypadającej w rejonach 5,16 zł. Na interwale D1 istnieje szansa na wyznaczenie pro spadkowej formacji świecowej spadającej gwiazdy, niemniej nie należy zapominać o tendencji, która pozostaje wzrostowa. Dopiero zejście poniżej poziomu 5,10 zł oznaczałoby chęć wykonania głębszej korekty spadkowej. Wtedy też jako kluczowe wsparcie należałoby traktować poziom 5 zł.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here